Skocz do zawartości

Wersja roweru Vellberg Explorer


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Jako że rozglądam się za rowerem do jazdy po mieście/jakiś teren leśny to z tego co wyczytałem w moim budżecie najlepszym rozwiązaniem będzie Vellberg Explorer.

 

I  teraz mam pytanie czy warto dokładać te 400 zł do wersji 4 decore czy np 2.0 za około tysiaka wystarczy?

 

Chyba ze macie jakieś inne propozycje do 1500 (max)?

Odnośnik do komentarza

A ile tych kilometrów wyjeżdżasz rocznie? Jeździsz tylko przy ładnej pogodzie, czy bez względu na nią? Szalejesz czy jest to normalna jazda? Jeździsz raczej siłowo czy przeciwnie (tzn. wolisz wyższe przełożenia i niższą kadencję czy ma odwrót)?

 

Im więcej będziesz wymagał od roweru, tym bardziej warto dopłacić te 400zł. Jeśli jednak jeździsz niewiele, rekreacyjnie, nie katujesz napędu, wówczas 2.0 wystarczy.

Odnośnik do komentarza

To raczej będzie jazda co kilka dni po 1-2h, bardziej chodzi mi o jazdę miasto + możliwość jazdy gdzieś w terenie żeby nie było ze odpadnie mi koło jak przejadę przez jakiś konar :)

 

A zapytałem o wersje bo nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w przypadku tego roweru, ale bardziej skłaniałbym się do tego decore niż żebym za miesiąc miał się bawić w sprzedaż roweru czy jego wymianę przez parę stówek oszczędności.

Odnośnik do komentarza

Co kilka dni 1-2 godz... powiadasz. To jeśli nie katujesz roweru, nie uprawiasz down-hill to możesz brać nawet na słabszym osprzęcie też da radę. ;) Koła we współczesnych rowarach odpadają dość rzadko więc tu bym się nie martwił.

Kolega użytkuje rower mniej więcej od połowy kwietnia do końca września. Do pracy ma 21km w jedną stronę. Nie jeździ jak pada bo nie lubi. Osprzęt Acera/Altus, a hamulce jakieś pozagrupowe hydrauliczne Shimano. Przeglądy robi raz na rok - wtedy wymienia łańcuch, kasetę czy klocki hamulcowe (jego rower stoi właśnie w serwisie :)).

Oczywiście jeśli stać Cię na Deore to bież bo to zawsze wyższa kultura pracy napędu.

Odnośnik do komentarza

Wolałabym doprecyzować, co znaczy "nawet na słabszym osprzęcie" ;) Bo na Altusa/Acerę pełna zgoda, ale poniżej odradzam. Tourney będzie na wolnobiegu, co samo w sobie może i złym rozwiązaniem nie jest, ale jak rozkręcisz możliwości, to może być bieda, którą dopiero co przerabialiśmy w temacie: https://roweroweporady.pl/f/topic/3368-lazaro-v-1-wymiana-przerzutek/Tak więc proponuję ten za tysiąc z hakiem (2.0), ale jeśli masz te 400zł luzem, możesz dołożyć i nie są to ostatnie pieniądze, to na pewno Alivio i Deore są lepsze. W Twoim przypadku jednak nie niezbędne :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...