Skocz do zawartości

MTB do 1500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Będzie ciężko, bo sensowny - wcale nie profesjonalny, w tej cenie to będzie pseudoMTB i prawdziwe szaleństwa kategorycznie wybij sobie z głowy, dla bezpieczeństwa własnego oraz nowego sprzętu - no więc sensowny osprzęt w tej cenie jest równoznaczny z kołem 26", które odchodzi z hukiem do lamusa. I choć przy Twoim wzroście jeszcze dałoby radę, lepiej jednak rozejrzeć się za 27,5". 27,5" na tym samym osprzęcie co 26" (pełne Alivio) kosztuje jednak 2000zł. Za 1500zł z hakiem jest na wyprzedażach Kands Comp-er na Acerze/Altusie.

Według mnie rozwiązanie takie sobie, dlatego na wstępie zapytam - kupujesz MTB, bo MTB jest nazwą w kraju modną i kiedyś każdy miał MTB, czy chcesz jeździć głownie po asfalcie, ale czasem skręcasz do lasu, na szuter, na trawę i boisz się, że tylko MTB da sobie tam radę? Ewentualnie - chcesz mieć koniecznie szerokie opony czy raczej wolisz szybkość? Albo - chcesz mieć koniecznie tarczowe hamulce czy jednak bezawaryjne, ale czasem zawodzące w trudnych warunkach VB? Jeśli na pierwsze pytania odpowiadasz: TAK - przemyśl wcześniejszy akapit, jeśli natomiast na drugie pytania odpowiadasz: TAK - rozejrzyj się raczej za crossem. W tej cenie będzie to rower lepiej skonfigurowany, nawet za cenę - trochę przereklamowanych - hamulców oraz mniejszego skoku amortyzatora (który i tak szałem techniki nie jest, w obu typach rowerów, bo na dobrą sprawę za 1500zł sam dobry amortyzator kupisz, a nie cały rower).

Odnośnik do komentarza

Możesz przeczytać mojego posta powyżej, bo choć w tej branży zmienia się wszystko dość szybko, to jednak trwa to nieco dłużej niż tydzień ;)

Różnice między rowerami damskimi i męskimi są czasem widoczne w przypadku rowerów za trzy, cztery może i więcej tysięcy. Wtedy czasem (cena nie jest żelazną regułą, trzeba by się zorientować konkretnie co do producentów i modeli) robi się jakieś ergonomiczne ramy, bierze pod uwagę proporcje, czasem daje inne chwyty, siodełka, klamki. No, ale to nie w tym pułapie, na którym się znajdujemy. Do 2000zł rowery będą różnić się malowaniem ramy, czasem kształtem górnej rury oraz tym, że w męskich ramach można nie znaleźć 17", natomiast w damskich wątpliwą rzeczą jest 21". Niestety w przypadku części producentów np. Kross czy Romet damskie rowery na tym samym osprzęcie będą droższe. Nikt pojęcia nie ma, czemu tak jest, ale niestety jest. Powiem tak - jeżdżę na rowerach męskich od 10 lat i według mnie podstawą jest dobranie dobrego wymiaru ramy, a nie to, jak biegnie rurka. Poza tym to nie jest tak, że każda kobieta ma statystyczne dla kobiet proporcje tzn. krótki tułów i długie nogi, krótkie palce, drobne malutkie dłonie i tak dalej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...