Skocz do zawartości

Wybór roweru do 1500 zł i rozmiar ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

planuję w najbliższym czasie zakupić nowy rower. Do tej pory niewiele jeżdziłem, korzystając jeśli już z różnych marketowych rowerów otrzymanych "w spadku". Ważę 88kg przy wzroście 183 cm, długość nogi od ziemi do krocza - 83 cm. Przyznam że głównym motywem kupna roweru jest właśnie chęć zbicia BMI :D

 

Nie planuje raczej żadnych dłuższych wypadów, raczej około godzinne-dwu interwały po mieście lub po okolicznych lasach. Chciałbym coś jak najmniej awaryjnego i wygodnego. Przeglądając forum widzę że często polecanym rowerem jest  VELLBERG EXPLORER 4.1. Korzystając z różnych kalkulatorów polecany rozmiar ramy to właśnie 21 jak w linku poniżej : http://allegro.pl/the-best-bike-2018-vellberg-explorer-4-1-deore-21-i7272979581.html

 

Czy mogę bez oporów kupić na tej licytacji? Czy lepiej mniejszy rozmiar inny model?

 

Pozdrawiam

 

Mikołaj

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

1. Waga - M

2. Wygląd - trudno powiedzieć

3. Inaczej oprowadzone linki - A

4. Amortyzator - M (ale tego nie jestem pewien na 100%)

5. Przerzutka przód - starsze deore = nowsze alivio

6. Przerzutka tył - starsze deore = nowsze alivio

7. Support - M - lepsze rozwiązanie bo sztywniejsze ale ponoć mniej trwałe

8. Korba - M - lepsze rozwiązanie bo sztywniejsze ale ponoć mniej trwałe

9. Hamulce - A - hydrauliczne alivio są chwalone ale nie każdy ich potrzebuje, na pewno droższe w obsłudze i bardziej kłopotliwe w przypadku awarii

10. Klamkomanetki - nie ma znaczenia - są przystosowane do innych hamulców

11. Opony - wygląda na ten sam model, ale inna szerokość

Odnośnik do komentarza

A jak jest z masą tego vellberga Explorera 4 producent na allegro podaje 16 kg natomiast inne typy kros evado 2 czy merida 5-v niecałe 14. Sugerować się tym czy raczej niektórzy mogą podawać masę roweru bez pedałów itp. Jestem tu nowy i jeszcze zbyt wiele nie wiem. Jestem nastwaiony na velberga tylko tej masy się boję.

Odnośnik do komentarza

Uważam, że wagi podawane są często w przybliżeniu. Mój rower jest cięższy niż waga katalogowa, kolega kupił nowego Treka (chyba Superfly) i też waży więcej niż podano. Ramy sprzedawanych Vellbergów czy Kandsów są podobnej klasy co tanich Krossów czy Unibików. Tłuczone w większości w tych samych miejscach na baaardzo dalekim wschodzie.

Poza tym w jeździe rekreacyjnej dodatkowy kilogram nie ma aż takiego znaczenia. I tak dołożysz pewnie osprzęt i wtedy okaże się, że zamiast spodziewanych 14 masz np. 17 kg. 

Odnośnik do komentarza

To będę próbował kupić tego vellberga. Jak się nie uda to spartacus albo Kands maestro.Wiem że już ten temat wam się znudził spartacus czy vellberg itp ale Wiem że różnice są między nimi minimalne Ale jakieś tam są, mógłby ktoś podpowiedzieć jakie i z przewagą na który rower ?:) i czy przy oponie 38 a 42 będzie odczuwalna jakaś różnica ?:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...