Skocz do zawartości

Trekking do 2000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze.

Proszę Was o pomoc przy wyborze roweru. Stronę śledzę od jakiegoś czasu ale im więcej czytam i chodzę po sklepach tym mniej wiem. Temat pilny, bo ofertę dostałem tylko na dziś, więc do rzeczy.

Szukam roweru trekkingowego do 2000 zł. Wczoraj sprzedawca Krossa zaproponował mi Kross Trans Alp za cenę 1900 zł (katalogowa 2199 zł). Czy to dobra cena za ten rower?

Znalazłem też w sklepach w moim mieście:

Kross Trans 4.0 za 1999 zł

Romet Wagant 4.0 2016 za 1999 zł

Pierwszy (Alp) wydaje mi się najlepszą opcją. Czy mam rację?

 

Jeszcze jedno. Zwróciłem uwagę sprzedawcy, że obok Trans Alp (Dore/Altus) za 2199 stoi Trans 5.0 (Alivio/Tourney) za taką samą cene. Odpowiedział, że co z tego że przerzutka w Alp jest klasę wyższa skoro manetki są Tourney a to manetki sterują przerzutkami? Czy miał rację? Jeśli tak to jaki sens zestawiać ze sobą taki sprzęt?

 

Serdecznie dziękuję Wam za wszelkie podpowiedzi, bo mi mózg się gotuje...

Sebastian

Odnośnik do komentarza

Trans 4.0 i 5.0 mają takie same manetki. Za to 5.0 ma lepsze pozostałe części napędu. Ostatecznie manetki mozna wymienić po jakimś czasie na 9 rzędów (pozwala na to przerzutke Alivio), oczywiście kasetę też trzeba będzie wymienić ale to i tak element, który się zużywa.

Jesli masz wybór to Trans 5.0 albo Wagant 4.0.

Za 2 tys. wolałbym cross-a i sam bym go doposażył. Ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi. A co do drugiej części mojego posta: czy rzeczywiście manetka Tourney spowoduje, że zastosowanie przerzutki Deore jest bez sensu?

Gdzieś przeczytałem (chyba nawet na tej stronie), że jakość wykonania Deore jest o wiele lepsza i przerzutka jest wytrzymalsza, więc może ma to sens?

Odnośnik do komentarza

Jeździłem na Tourney, na Altusie, teraz na Deore. Wszystkie wytrzymały. Mam wrażenie, że jest trochę lepsza precyzja zmiany biegów ale to nie jest różnica jak między skrzynią biegów Syrenki i Mercedesa. Torney jest przewidziane na mniejszą liczbę przełożeń. Jak zacznie Ci to przeszkadzać albo (co mało prawdopodobne) jak się rozlecą to kupisz Deore. Koszt kompletu ( 9 rzędowe) to ok. 150zł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...