Skocz do zawartości

Rower górski do 3300zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam roweru za kwotę około 3300zł, głównie będzie służył do pokonywania kilometrów na beskidach, wiśle, ustroniu, górskie trasy, ale także trochę szosowych. Chce mieć rower z jednej strony na codzień, z drugiej "do zadań specjalnych". 

Ważę - 74kg
Wzrost - 180cm

Naczytałem się już trochę, naszukałem i mam kilka typów, jednakże chciałbym usłyszeć Waszą opinię na ich temat, Wasze propozycje. 

Rowery między którymi obecnie mam dylemat:

1) Giant Talon 29er 1 GE 2018  (3200 w sklepach) - https://www.giant-bicycles.com/pl/talon-29er-1-ge 
2) Kross B6 z 2017 roku, (wyprzedaż za 3100) - https://www.kross.pl/pl/2017/mtb-xc/level-b6
3) Kross Level 6.0 z 2018 roku (około 3200 w sklepach ) - https://www.kross.pl/pl/2018/mtb-xc/level-6-0

Podane kwoty są katalogowymi cenami z uwzględnionym rabatem jaki uzyskałem jeżdząc po sklpeach :)

Giant ma powietrzny amortyzator Suntour, Krossy mają Rock Shox XC. Który jest trwalszy? Wiem, że powietrzny będzie się sprawował lepiej, jednakże nie chce aby mi się rozleciał po 2 latach, a modele z niższych półek amortyzatorów Suntoura ponoć lubią. 

Odnośnik do komentarza

Żaden z tych. Kellys Gate 30 2017, dostaniesz poniżej 3,5k. Bo ma w przeciwieństwie do tych rowerów dwie sztywne osie, amor powietrzny RockShox Recon z goleniami 32mm, nieporównywalne lepszy i trwalszy niż amory Suntoura, lepsze hamulce, klasy Alivio. Napęd Deore/SLX 10x.

 

Jeśli chcesz jeździć po górach potrzebujesz opony 2,3-2,4 cala a do jazdy po trasach enduro myk-myk czyli regulowaną sztycę. Chyba że masz świetną technikę.

Odnośnik do komentarza

Ja w  firmę Suntour nie wierzę. Dla mnie XCR Air czy Raidon lub Epixon mogą konkurować z RockShoxem ale olejowo-sprężynowym. Mają więcej ustawień ale są gorzej wykonane. Natomiast z powietrznym RockShoxem to moga konkurować ewentualnie tylko z XC28 i XC30. Z XC32 a już nie daj Bóg z Reconem w żadnym wypadku. Niektórzy moi koledzy mają rowery zimówki w których są stare RockShoxy olejowo-sprężynowe i jeszcze nie widziały serwisu. Suntoury z tego okresu już dawno leżą na śmietniku.

Odnośnik do komentarza

pod kątem specyfikacji wygląda dobrze, jednakże malowanie tej ramy to jakieś nieporozumienie dla mnie. Zero finezji, gdzie w modelu z 2017 piękne malowanie było. Nie chce być źle zrozumiany, ale płacąc ponad 3 tysiące aspekt wizualny jest dla mnie także ważny. Gdyby nowy mustang 2 miał ramę z rocznika 2017 - walczyłbym o rabat i brałbym w ciemno. Mimo wszystko spróbuję go zobaczyć na żywo.

Poza tym widzę masowe wciskanie Suntourów w tym przedziale cenowym do rowerów z rocznika 2018 co mnie martwi ponieważ osobiście wolałbym rock shoxa. Kellys gate 30 z 2017 roku dostępny tylko internetowo. Czekam aż w sklepie będzie model 2018 żebym mógł przymieżyć się do rozmiaru i taki sam zamówić przez internet, o ile znajdę :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...