Skocz do zawartości

Amortyzator i koła MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Planuje zmienić na nadchodzący sezon koła i amortyzator w moim Krossie B6 z 2015r i tu proszę Was o poradę. Przeznaczenie - amatorskie starty w maratonach MTB.

 

Jeżeli chodzi o koła to na oku mam ZTR Crest Mk3 29" na piastach DT Swiss 350. Przód sztywna oś, tył pod szybkozamykacz. Zastanawiam się nad wersją z 28 szprychami ale nie wiem czy nie będą zbyt mało wytrzymałe. Moja waga to ok 78 kg.

 

Amortyzator jaki wpadł mi w oko to SR Suntour Epixon TR RL-RC oś 15mm.

 

Co myślicie o takim zestawie? Czytałem na necie dużo dobrych opinii i o Epixonie i o Crestach ale jestem ciekaw Waszej. A może w tych cenach polecicie coś bardziej sprawdzonego lub oplacalnego?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Epixona to znam tylko jednego użytkownika. Jest zadowolony. Natomiast użytkowników RockShox Recon znam bardzo wielu. I z pewnością jest ku temu powód. Zawsze wybiorę Recon RL, który jest odmianą Reby niż Suntoura:

https://piwnicarowerowa.pl/amortyzator-rockshox-recon-silver-rl-29-100mm-15q,3,1242,3082?gclid=CjwKCAiA1uHSBRBUEiwAkBCtzXNEnWNVERi625Vtqagq9AM7D40KTaY9XnqhVKF5t9NuefoMIn_5RBoC7Y0QAvD_BwE

 

ZTR Crest mają dobre opinie. A czy 28 szprych? Nie wiem. Ja przy 85kg jeżdżę na kołach Speca 32 szprychy. Na razie ani jednej nie zgubiłem. Na wiosnę planuję kupić jakieś lżejsze ale wytrzymałe. Rozważam Spec Roval Traverse na szerszych obręczach albo DT Swiss. Ale kolega ma ZTR Crest i jest zadowolony. A po ile chodzą te Cresty?

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź Jacek. Z tego co widzę Recon jest nawet tańszy od Epixona ale też trochę cięższy.

 

Cresty chodzą po ok. 1600-1700 za nowy komplet. Wersja z 28 szprychami jest trochę tańsza od tej z 32. Cresty można też kupić z piastami Novateca. Nigdy nie miałem okazji jeździć na piastach tej marki ale czytałem opinie, że DT Swissy 350 są znacznie lepsze. http://lemonbike.eu/sklep/kola-ztr-crest-mk3-29-novatec-d771-d772-orange-1510g/

 

Te Rovale od Speca też wyglądają całkiem dobrze. Wiesz za ile można je dostać?

 

O wymianie całego roweru też myślałem ale prawda jest taka, że strasznie podpasowała mi ta rama. Mam na myśli geometrie, pozycję itd. Więc do puki coś złego się nie będzie z nią dziać to wolałbym jej zmieniać.

Odnośnik do komentarza

Rovale są bardzo różne. Nowe Roval Traverse SL oficjalnie kosztują cholernie drogo:
https://www.metrobikes.pl/pl/p/Specialized-Roval-29-Trsverse-SL-Fattie-29-142-/33754

ale spotkałem je mało używane do 1000 zł.

Ostatnio zaprzyjaźniony sklep sprzedający Specialized zaoferował mi karbonowe Rovale poniżej 3k i gdybym miał kasę na zbyciu to bym pewnie kupił.

 

Piasty Novatec w MTB, w śród moich znajomych mają bardzo kiepskie opinie. Widzę tendencję do posiadania kół na piastach DT Swiss. Znajomy, reprezentant Polski w przełajach, prowadzący sklep rowerowy ostatnio powiedział że kół innych niż na DT Swiss już w ogóle nie kupuje.

Odnośnik do komentarza

Od dłuższego czasu nie jeżdżę już na oponach węższych niż 2.3. I bardzo mało kto, kto miał okazję eksperymentować z oponami. Minimalna szerokość na której się teraz jeździ w MTB to 2,25. W związku z tym zalecane są szersze obręcze. A czemu to tu masz wyjaśnienie:

https://www.pinkbike.com/news/Tech-Tuesday--Wider-Rims-Are-Better-and-Why-Tubeless-Tires-Burp-.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...