Skocz do zawartości

Mavic Crossride UB 26 - limit wagi.


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

 

Ostatnio udało mi się zakupić w dobrej cenie nowy (ale leżakowy, ze śladami złego transportowania) komplet kół Mavic Crossride UB dla kół 26 cali. Koła wyposażone są w 20 szprych, gdzie z przodu mamy zaplot słoneczko. Natomiast tył to słoneczko i dwa krzyże(po stronie napędowej). Na żywo koła wyglądają dość delikatnie. Jako, że jestem dość ciężki i razem z rowerem, ewentualnymi dodatkami (plecak, bidon, prowiant, itp.), łączna waga może wynieść ok. 115kg. Wie ktoś może, jaki limit wagi mają te koła? Przeglądając internet spotkałem się z różnymi stwierdzeniami - 100kg max, 100kg z rowerem max, 120kg. Nie wiem, czy różnoroczne wersje jakoś się różnią, ale wstawię na wszelki wypadek foto zestawu, który posiadam. Dodam, że wykorzystuje tylko tylne koło, gdyż z przodu mam inne, na 15mm osi.

 

 

26685215_1670579702984886_40467122984179

 

Odnośnik do komentarza

Tu znalazłem info, że zalecany limit wagi to 120 kg: http://www.ebikeserwis.pl/kola-mavic-crossride-ub-v-brake-9-9x135-czarny-kom,3,4123,2739

I raczej chodzi o zestaw rower + rowerzysta + ew. bagaż.

 

Na stronie Mavic też podaje 120 kg, to jest chyba nowszy model, ale tak czy siak limit wagowy nie powinien się zmienić: https://shop.mavic.com/en-int/crossride-rv0638.html#1028=3283

Odnośnik do komentarza

Żeby koła dawały radę z wagą powyżej 120 kg (nawet lekko naciągając do 125 :) warto patrzeć na takie, które mają po 36 (a nawet 40) szprych. Myślę oczywiście o porządnych, mocnych kołach, nie tych z plasteliny za stówkę. A najlepiej sprawdzają się te, które są dedykowane do tandemów :)

 

Fajnie, że mieścisz się w limicie, niech się dobrze jeździ!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Założeniem było znaleźć porządne kółka, mające jak najniższą wagę (zdroworozsądkowo), były pod Vki i nie kosztowały średniej pensji poselskiej. Jedyne, jakie udawało się znaleźć to Mavici Crossride UB. Szczęście trafiło, że znalazłem dość tanio komplet. No i urwać kolejne gramy z wagi roweru (mavic 980g, stare koło 1184g).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...