Skocz do zawartości

akcesoria do evado 4.0


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście w rowerach użytkuje błotniki z kompozytu aluminiowo-plastikowego  SKS Bluemels Primus 28" są bardzo sztywne i trwałe polecam je z czystym sumieniem https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/blotniki/do-rowerow-27-29/p,blotniki-bluemels-primus-28-czarne-sks,465871.html

Używam tych błotników drugi sezon. Ogólnie mogę je polecić - są lekkie, dobrze chronią przed wodą i błotem, są łatwe w montażu (materiał jest bardzo elastyczny, co pozwoliło mi na przykład bez problemu wcisnąć tylni błotnik w wąską przestrzeń między rurami przy muffie supportu), natomiast w żadnym wypadku nie powiedziałbym, że są sztywne. Pierwszy komplet zakończył żywot po 3 miesiącach, kiedy pękł tylny błotnik w miejscu mocowania do tylnych widełek. Wynikało to z faktu, że błotnik mocowany jest jedynie w 3 miejscach (przy muffie, przy widełkach i drutem montowanym do śrub piasty), w efekcie pracował na każdej nierówności (a jeżdżę w zasadzie tylko po asfalcie) i bardzo szybko materiał w miejscu mocowania do widełek się zmęczył. Na szczęście dystrybutor uznał reklamację i zainstalowałem drugi komplet - tym razem doszedł 4 punkt mocowania do bagażnika, który przy okazji założyłem. Dopiero od tego czasu błotnik jest stabilny. Podobny problem (jednak w mniejszej skali, ze względu to, że jest krótszy) występuje przy przednim błotniku - tu fragment między mocowaniem do widelca a końcem obija się delikatnie o oponę na nierównościach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...