Skocz do zawartości

KROSS Pulso 2.0 (2018) vs TREK 7.4 FX (2015) vs GIANT FastRoad SLR 2 (2017)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem zdecydowany na rower fitnessowy, myślałem o budżecie do 2,5tys, ale mocno mnie kusi GIANT choć cena to min 3,5tys.

Mam na oku poniższe modele.

 

Kross:

https://www.kross.pl/pl/2018/road/pulso-2-0

 

Trek (mam okazję kupić nowy za 2,5tys):

https://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/szosowe/trek/42035/7_4_fx

 

no i ten GIANT, który mi się najbardziej podoba, ale cena sporo wyższa:

https://www.giant-bicycles.com/pl/fastroad-slr-2-2017

 

Doradźcie proszę w następujących kwestiach:

1) jeśli wybierać pomiędzy Kross a Trek to który brać i dlaczego? Widzę, że Kross na osprzęcie szosowym, Trek na crossowym. Trek waży 11kg, przy Krossie podają ok 10.

2) czy, aż tak duża różnica jest między powyższymi a Giantem, żeby warto było dokładac 1tys?

 

Z góry wielkie dzięki!

 

Odnośnik do komentarza

Ad1

Trek ma wideł węglowy, a Kross cały aluminium za to z lepszym osprzętem. No i mnie osobiście Trek się nie podoba / to akurat rzecz gustu / ja bym wziął Krossa

Ad2

Jedyna przewaga Gianta to hamulce tarczowe, reszta podobna: Sora 2x9

Czy warto dopłacać? Nie wiem,a czy potrzebujesz tarczówek?

Ja bym jeszcze sprawdził jak jest z gwarancją u każdego z tych producentów - który daje najlepszą w razie ''w''

Odnośnik do komentarza

Ad1

Trek ma wideł węglowy, a Kross cały aluminium za to z lepszym osprzętem. No i mnie osobiście Trek się nie podoba / to akurat rzecz gustu / ja bym wziął Krossa

Ad2

Jedyna przewaga Gianta to hamulce tarczowe, reszta podobna: Sora 2x9

Czy warto dopłacać? Nie wiem,a czy potrzebujesz tarczówek?

Ja bym jeszcze sprawdził jak jest z gwarancją u każdego z tych producentów - który daje najlepszą w razie ''w''

 

Ad2.

No właśnie, uważam że tarczówki nie są mi do niczego potrzebne. To będzie rower do śmigania w suche dni, nawet nie będę się bawił w montaż błotników. Na deszcz mam obecny crossowy rower. Wychodzi na to, że nie ma co przepłacać.

 

Z co do osprzętu, to w praktyce jaka jest różnica między tą Sorą szosową 2x9 a tym co ma Trek Deore/Acera 3x9?

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie przy dwóch biegach z przodu masz mniej kombinowania z doborem przełożeń. A w praktyce? piszesz że masz rower crossowy, więc pewnie napęd 3x

Odpowiedz sobie na pytanie jak Ci się na takim jeździ. Czy jakiś biegów brakuje, albo niektórych przełożeń nie wykorzystujesz?

Trek: 48-36-26 / 11-32 typowo crossowy napęd

Kross: 50-39-30 / 11-28 napęd szosowy uniwersalny, mam podobny w szosie tylko kaseta 12-25 spokojnie ogarniam okoliczne podjazdy. Ostatnio byłem w Beskidzie Małym i na górę Żar też podjechałem :)

Giant: 50-34 / 11-34 szosowy, szeroki zakres kasety

Nie wiem w jakiej okolicy mieszkasz, ale na każdym z nich spokojnie ogarniesz większość podjazdów.

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie przy dwóch biegach z przodu masz mniej kombinowania z doborem przełożeń. A w praktyce? piszesz że masz rower crossowy, więc pewnie napęd 3x

Odpowiedz sobie na pytanie jak Ci się na takim jeździ. Czy jakiś biegów brakuje, albo niektórych przełożeń nie wykorzystujesz?

Trek: 48-36-26 / 11-32 typowo crossowy napęd

Kross: 50-39-30 / 11-28 napęd szosowy uniwersalny, mam podobny w szosie tylko kaseta 12-25 spokojnie ogarniam okoliczne podjazdy. Ostatnio byłem w Beskidzie Małym i na górę Żar też podjechałem :)

Giant: 50-34 / 11-34 szosowy, szeroki zakres kasety

Nie wiem w jakiej okolicy mieszkasz, ale na każdym z nich spokojnie ogarniesz większość podjazdów.

Zdecydowanie wystarcza mi co mam. Na tym rowerze śmigałbym głównie do pracy, ok 30km dziennie, raczej płasko. W tej chwili używam max 4 przełożeń z tyłu.

Bardziej mi chodzi o to czy klasa/jakość tych osprzętów są porównywalne. Nie mam doświadczenia z szosowymi.

Odnośnik do komentarza

Mówią że szosowa Sora to jak Alivio, ale te grupy cały czas się rozwijają. Nowe Alivio wygląda całkiem fajnie i naprawdę dobrze działa.Wiem bo używam, jeżdżę też na Sorze i nie narzekam. Chcąc porównywać te grupy osprzętu, trzeba by było dwóch rowerów na pełnych grupach. W treku z Deore jest tylko tylna przerzutka, cała reszta to Acera. Więc jak już porównywać to Acera vs Sora. Dla mnie zawsze wygrywa pełna grupa, a nie mieszanka różnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...