Skocz do zawartości

Przerzutka przednia regulacja 3x9


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z przerzutką przednią na biegu 3x9 (korba 3, kaseta 9). Na wszystkich biegach jest ok prócz tego maksymalnego kiedy to łańcuch ociera o wózek. W "serwisie" ustawili mi ale że tego biegu nie używam to za bardzo nie zwróciłem uwagi na to, że czasem ociera. Rower to praktycznie nowy (ma 3 tyg z czego mało jeżdżony, bo byłem na paru wyjazdach) Romet Orkan 4 2016. Tymczasowo nie mogę iść do serwisu Rometa, bo mam kawałek drogi, wpadnę dopiero jak wrócę na studia w październiku. Gdy się przyglądam problem wygląda tak, że łańcuch idzie ładnie oddalony i w pewnym momencie przybliża się i potem znowu oddala, nie wiem czy to normalne, oczywiście te różnice są znikome ale dopiero, w pewnym momencie jest otarcie. Chciałem oddalić śrubą H ale już dalej chyba nie idzie, bo prędzej ją odkręcę. Co do ustawienia to wydaje mi się dobre.


Jak to nienormalne i ciężko sobie wyobrazić to mogę spróbować nagrać filmik, który to pokaże lub przynajmniej serię zdjęć obrazującą ruch łańcucha. Wszystko dzieje się niezależnie od prędkości ale najlepsze w tym jest to, że tylko gdy rower jest pochylony na prawo (strona z łańcuchem).


Przerzutki zmieniają się płynnie, nie zauważyłem problemu.


Odnośnik do komentarza

 

 

Poluznij napiecie linki przy manetce przerzutki i bedzie ok ustaw tak ze jak masz z przodu największej a z tylu na najmniejszej to łancuch niech idzie po srodku . Tez tam mam jak ty i tez ma orkana 4 . Ustawilem tek ze przy tych przelozeniach lancuch idzie po srodku i nie mam problemu z przerzutkami .

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Pobawiłem się i jak na razie jestem zadowolony, co prawda będzie trzeba to jeszcze minimalnie dopracować ale jestem zadowolony z efektu. Może na przeglądzie w serwisie Romet coś kiedyś doprowadzą do perfekcji.

Na razie temat można zamrozić, bo może kiedyś będę potrzebował pomocy. Dzięki wszystkim, przede wszystkim Patrykowi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...