Skocz do zawartości

Rower crossowy, budżet: ???


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
od jakiegoś czasu buszuje po internetowych forach, poradnikach i rankingach w celu znalezienia następcy mojego wysłużonego trekka McKenzie Travel 300 i im dłużej szukam tym czuje, że mniej wiem. Dlatego chciałbym prosić o pomoc przy wyborze roweru crossowego.
Moje wyjściowe założenia:
- koszt max 1500-1600zł przy założeniu że kupię w trakcie jesienno-zimowych promocji,
- nie potrzebuje tarczówek,
- rower do jazdy w 70% po mieście i 30% po utwardzonych ścieżkach leśnych.

Najciekawsze wydają mi się na chwilę obecną rowery Unibike crossfire GTS, Kands Maestro oraz Kellys Cliff 50/90.

Pytania:
1. Czy te modele rzeczywiście są warte uwagi?
2. Czy zakładając, że rower w przyszłym sezonie przejedzie minimum 6000km nie warto, by było pomyśleć nad zwiększeniem budżetu? Jeżeli tak to jaka kwota byłaby rozsądna, tak żebym nie musiał wymieniać jakiejś części w połowie sezonu?
3. Na ile istotne jest posiadanie oficjalnego serwisu nie daleko domu? Mieszkam w Poznaniu i np. do serwisu Unibike mam 4km, a taki Kands np. jest tylko w Tarnowie.


Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witaj,

zawsze możesz wymieniać części na lepsze, w razie gdyby te, które teraz będą zaczną się sypać. Taka droga też nie jest zła, bo dopasowujesz wtedy rower do swoich potrzeb. Kupowania roweru i od razu wymieniania wielu części nie polecam - nie kalkuluje się.

 

Ja bym zdecydował się na Unibike, to fajny i porządny rower.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za pomoc.
Skomplikuje jeszcze temat na chwilę:
Byłem przymierzyć się do tego Unibike’a i przy okazji do Kellys Cliff 50 i odkryłem, że przeszkadza mi brak blokady skoku w Unibike’u. Kellys niestety, przy podobnej cenie, z tego co widzę ma gorszy osprzęt. Pytanie czy jest jakiś rower, porównywalny jakościowo do Unibike Crossfire GTS, który ma do tego blokadę skoku na widelcu?
Co myślicie o  np. o Giant Roam 3?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...