Skocz do zawartości

Mocowanie plecaka na bagażnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, worzenie plecaka na plecach mnie trochę męczy i plecy się pocą. Pomyślałem, aby plecak zawiesić na bagażnik, jak sakwę, tylko nie wiem jak. Znalazłem w Internecie takowy poradnik http://www.spryciarze.pl/konkurs/pattex/pomysl/plecako-sakwa-rowerowa, ale nie chce przedziurawiać plecaka. Można kupić same sakwy lub plecako-sakwę, ale nie chcę kupować nowej torby.
Czy ktoś ma jakiś patent na zawieszenie zwykłego plecaka na bagażnik.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nie testowałem nigdy plecako-sakwy (jeśli to można tak nazwać), ale sakwy, która po odpięciu może być używana jako torba miejska (w dojazdach do pracy).

 

Ogólnie patent niezły: jedna uniwersalna torba, po jej odpięciu i schowaniu haków, przypinasz rower do stojaka i sobie z nią możesz gdzieś pójść, ale pod warunkiem, że jest ładna pogoda. Mimo posiadania roweru miejskiego, z solidnymi błotnikami, dress guard, hamulców rolkowych (obręczowe dodatkowo brudzą) sakwa od wewnętrznej i od tyłu szybko się brudziła. W cywilnych ubraniach do biura słabo to się sprawdzało, szczególnie w zimę, ale myślę, że w warunkach innych niż miejskie także by pojawił się ten problem.

 

Obecnie po prostu mam sakwy miejskie, przypinane na stałe do bagażnika, a do nich wrzucam torbę, czasem plecak. W przypadku tego ostatniego jest taki problem, że wystaje z sakwy, ale przed deszczem zabezpieczam go pokrowcem przeciwdeszczowym (takim od plecaka, ale zakładam go na sakwę -- są dedykowane, ale nie warto przepłacać). Miliony Holendrów w ich deszczową pogodę mylić się nie mogą. :-)

 

Inne rozwiązanie, które widziałem, ale z kolei u Duńczyków, to koszyki. Co ciekawe są specjalne na tylni bagażnik właśnie z myślą o plecaku (zabezpieczane od góry przed wypadnięciem, tudzież kradzieżą).

W każdym bądź razie po kilku latach prób, kupna ogromnej ilości sakw, toreb i plecaków jedynie takie rozwiązanie okazało się najlepszym z punktu widzenia pogody, czystości, bezpieczeństwa (własnego i przed kradzieżą podczas jazdy), no i wygody.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...