Skocz do zawartości

Hamulce hydrauliczne Tektro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post. W hamulcach jestem kompletnie zielony,stąd pytanie W rowerze mam hamulce Tektro, jednak przedni dość słabo hamuje i chciałbym go wymienić na coś lepszego tzn. tylko zacisk. (np.Shimano Deore XT lub jakieś SLX)  Ale chciałbym zostawić klamkę którą mam. Czy da się tak zrobić,czy to będzie działać ?

Odnośnik do komentarza

Chyba nie da rady. To zwykle jest jeden system w którym klamki działają z odpowiednimi do nimi przewodami i zaciskami. Zarówno stare jak i nowe SLX i XT hamują pięknie. Stary SLX, 675 od XT różni się dwoma śrubkami, reszta jest identyczna. Shimano M506 też przyzwoicie hamują jakby co. Ale SLX./XT lepiej.

Odnośnik do komentarza

Pojęcia nie mam. Nie jestem mechanikiem. Na szosie się znam ale na MTB mniej. Tam nic nie jest proste. Zajęło mi kilka miesięcy zanim rozwiązałem swoje problemy z hamulcami. Trzy różne serwisy. Zmieniane były klocki, odtłuszczane tarcze, wymieniane przewody, odpowietrzane hamulce. A na koniec okazało się że ciekną zaciski na uszczelkach i trzeba je wymienić. Poszukaj tutaj albo na FB Tomka Boruckiego (tobo), on będzie wiedział.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...