Skocz do zawartości

Problem ze spinką?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zakupiłem spinkę Connex 8rz, łańcuch jaki posiadam to KMC (nie mam pojęcia jaki model, na ogniwach jest tylko napis Narrow). Na moje oko spinka pasuje, ładnie się spina, lecz myślałem że jak się raz zepnie spinkę i przejedzie parę km to powinna się dosyć ciasno rozpinać, a tak nie jest. Spinkę bardzo lekko palcami da się rozpiąć. Widać że piny dochodzą do końca ale nie ma takiego zatrzasku pinu na spince. Czy ten typ tak ma? Czy ze spinką coś jest nie tak? Spinka jaką posiadam (u mnie 8 rz)75551358_spinka-do-lancucha-link-connex_

Odnośnik do komentarza

Na zdjęciu jest spinka do łańcuchów 10-rzędowych. Łańcuch KMC to z grubsza to samo co Shimano bo KMC robi łańcuchy dla Shimano. Spinki Connex wystepują dedykowane pod Shimano lub Campagnolo. Nie mam z nimi dobrych doświadczeń bo mi się 3 razy rozpięły i przestałem używać. W napędzie 10-rzędowym Shimano używam spinek KMC i nie mam z nimi problemu.

Odnośnik do komentarza

Czyli (stety, niestety) TTTM (TenTypTakMa). Raz mi się zdarzyło że spinka się rozpięła, ale w sumie to bardziej moja wina, bo przy ostrym obciążeniu próbowałem zrzucić biegi i łańcuch przyblokował się o wózek.

Jeszcze mam jedno pytanko, czy to ma znaczenie którą stroną zakłada się łańcuch?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...