Skocz do zawartości

Cross +-1800 zł teren/asfalt


Który wybrać?  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Pytanie jak w tym Eriesie pozycja wpływa na komfort jazdy. Rozumiem, że jak śmigam agresywnie po lesie to te pierwsze 3 mają lepszą geometrie ramy, a jak jadę na weekendowy relaks to Eries lepszy. Szkoda, że w Poznaniu nie można się przymierzyć do tych r

    • LAZARO ELITARY V3
      0
    • Spartacus 4.1
      0
    • Kands Avangarde
      0
    • ERIES CROSS DISC ALIVIO
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przejrzałem fora i chciałbym się upewnić w kilku kwestaich. rower będzie używany  po mieście ale lubię tez  sobie pośmigać po szutrowych drogach i lasach. Obecnie jeżdżę na wynalazku z komunii. Tak wiem rowery grzech...  Na nowy sprzęt mogę wydać +- 1800 zł.  Rama z tego co mi wychodzi to 19 cali przy 179 cm wzrostu 89 kg i rozmiarze od krocza do podłoża +- 81 cm

 

Rozumiem, że zgodnie z wcześniejszymi tematami  te 3 modele to są prawie bliźniaki i mam tylko patrzeć na wygląd/cenę :

 

Kands Avangarde

Lazaro Elitary V3

Spartacus Cross

 

i Eries Cross Disc z trochę inną ramą
 

Na osprzęcie nie znam się totalnie więc nie chce wtopić kasy. Nie wiem też, które opony będą najbardziej odpowiednie do moich wymagań. Pytanie jak w tym Eriesie pozycja wpływa na komfort jazdy. Rozumiem, że jak śmigam agresywnie po lesie to te pierwsze 3 mają lepszą geometrie ramy, a jak jadę na weekendowy relaks to Eries lepszy. Szkoda, że w Poznaniu nie można się przymierzyć do tych rowerów...

Odnośnik do komentarza

Prawdę mówiąc to jak dla mnie wszystkie cztery podobne, a pozycja będzie taka sama. Jak to w crossie zbyt agresywnie nie będzie, bo i nie powinno. Jak chcesz ostro cisnąć lasem, a w weekend się zrelaksować to kup sobie MTB 29er i drugi komplet kół do tego z mniej agresywnymi oponami. Crossy służą do w miarę szybkiej jazdy w terenie mieszanym / trochę miasta, polnych i leśnych dróg ) . Plus dla Eries za blokadę amorka przy kierownicy i fajne oponki od Schwalbe. Pozostałe rowerki standardowo blokada w goleni i gumy od CST.

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.07.2017 o 16:05, krzysiekw napisał:

A jeśli jesteś w stanie coś dołożyć to popatrz jeszcze na Rometa model 4.0

 

W dniu 6.07.2017 o 17:31, niet napisał:

nawet nie trzeba dokładać:

 

https://www.centrumrowerowe.pl/rowery/crossowe/p,rower-orkan-4-0-srebrny-21-2016-romet,629026.html?skad=googlepla&gclid=Cj0KEQjwv_fKBRCG8a3ao-OQuZ8BEiQAvpHp6B17JQYbxwURShmEO3FWzF5LsfkDtobO1kisgYRo39UaAtkL8P8HAQ

 

Rozumiem, że coś takiego? http://allegro.pl/rower-crossowy-romet-orkan-4-m-2016-promocja-i6373508046.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plasma-roweryoutlet Wiem, że warto dokładać ale tak można bez końca  iść w górę z kwotą. Czy ten modle jest serio mocno lepszy? Myślałem o 29er ale jednak chyba cross będzie lepszy na początek, bardziej uniwersalny.  W 29er za często musiałbym zmieniać opony co też takie szybkie jest ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...