Skocz do zawartości

Cross za 1500-1500 zł - 4 typy


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Zamierzam kupić sobie crossa i przeznaczyć na ten cel 1500 zł, zależy mi na polskiej firmie, i chciałbym was prosić o opinie dotyczące czterech wytypowanych przeze mnie modeli:

- Lazaro Integral V3 - 1499 zł,

- Romet Orkan 2M - 1549 zł,

- Kross Evado 1.0 - 1499 zł,

- Unibike Prime GTS - 1499 zł.

 

Jeżdżę kilka razy w tygodniu po 10-15 km i sporadycznie jakieś dłuższe trasy 60-100 km, głównie drogi asfaltowe, kostka, gruntówki, sporadycznie las. Zależy mi tez żeby rower był w miarę lekki, bo będę go wnosił i znosił z 3. piętra.Dobrze by też było jakby pojawiła się możliwość montażu i demontażu bagażnika, bidonów itp. na dłuższe trasy. I dobrym rozwiązaniem by była blokada amortyzatora, jeżeli w ogóle przy takiej cenie roweru, blokady w amortyzatorach robią jakąkolwiek różnice.

 

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli zależy Ci na wadze, to pozbądź się amortyzatora. W tym przedziale cenowym nie jest to urządzenie najwyższych lotów.

Lepiej wstawić sztywniaka, zaoszczędzisz co najmniej kilogram, a do tego również jakieś 100 zł.

Ja tak zrobiłem i sobie chwalę:)

W tym budżecie pewnie najrozsądniejszym wyborem są rowery właśnie typu lazaro, kands, spartacus, eries.

Ja mam osobiście spartacusa, ale tylko i wyłącznie dlatego że tylko u nich miałem możliwość wymiany amortyzatora.

Wśród moich postów możesz znaleźć zdjęcie jak prezentuje się rower ze sztywnym widelcem.

Waga spadła do około 13 kg, a można jeszcze odkręcić stopkę ;)

Odnośnik do komentarza

O, a tak z ciekawości, prócz wymiany widelca na sztywny, zjechali z ceny? I druga rzecz - czytałam, że z amorem zawsze będzie wyższa pozycja kierownicy, a co za tym: wygodniejsza pozycja rowerzysty. Prawda to? Obecnie jeżdżę właśnie na Spartacusie Crossie i bardzo mi jego geometria odpowiada, podczas gdy amor chyba faktycznie nienajpotrzebniejszy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...