Skocz do zawartości

Wagant 2 wkład suportu


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jestem tu nowy, na początek chciałem się przywitać  - dobry dzień.

Mam pytanie do Forumowiczów dotyczące roweru Romet Wagant 2 model 2016.

Czy ktoś wie jaki jest konkretnie wkład suportu (na stronie podają tylko, że jest to THUN ale bez żadnych konkretów, wymiarów itp) - ewentualnie może ktoś wymieniał na inny?

Podczas jazdy coś mi hałasuje w układzie napędowym i mam wrażenie luzu (ale nie na boki tylko przód-tył - jakby brakowało kulki w łożysku ;-)) Strasznie irytujące. Rower ma przejechane 500 km. Serwis nie potrafi zdiagnozować przyczyny :-(

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Usterka usunięta. Naprawa to prawdziwa przygoda ;-)

1. Po wkręceniu klucza do korb z prawej strony i kręceniu śrubą do zdjęcia korby cały klucz wyszedł razem z aluminiowym gwintem korby (SR SUNTOUR) - łzy w oczach. 

2. Zabieram się za lewą stronę - korba zeszła ;-) Zabieram się za odkręcenie suportu, wkładam klucz kręcę - wyłamały się wszystkie zęby w nakrętce suportu, dodam tylko, że zrobiono ją z plastiku :-( - łzy w oczach po raz drugi.

3. Myśl, myśl - do domu po szlifierkę kątową - powyginałem się ale udało mi się odciąć cały prawy kwadrat suportu. 

4. Klucz do suportu - prawa strona odkręcona, wkład suportu wyciągnięty. Pora na wydłubanie tego co zostało z lewej nakrętki.

5. Nowy wkład suportu (nexo - metalowe nakrętki) zainstalowany.

Na rowerek i testy terenowe - błoga cisza ;-)

Swoją drogą Wagant 2 to porażka, o pomstę do nieba woła walenie na pierwszy montaż tak słabych podzespołów, niestety to pewnie powszechna praktyka. Niska cena z nikąd się nie bierze.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Także skusiłem się ceną i kupiłem Waganta 2. Po miesiącu (przejechane ok. 500 km) pojawiły się jakieś trzaski, Również doszedłem do wniosku, że w grę może wchodzić suport. Może podałbyś dokładniej jaki suport wstawiłeś, zakupiłbym go przed rozebraniem roweru.

 

Kupiłem taki zestaw:

http://allegro.pl/mechanizm-korba-sr-suntour-xr-czarny-42-32-22-os-i6846512816.html?snapshot=MjAxNy0wNi0yOFQxNzozODozNy42MzlaO2J1eWVyO2ViZmVhMDE1MzVkN2NjYzJlYzcwNGJjNThhMDE2ZTUwM2ExN2U5NzE4ZDVkYmM4MDVhYmI0Y2RiMTEwYWU4Zjc%3D

 

tu jedna uwaga:

Po zainstalowaniu obciera lekko osłona łańcucha (czyli suport i mechanizm korbowy mogłyby być o 3mm krótsze). Poradziłem sobie w ten sposób, że obciąłem dolną część osłony i pilnikiem opiłowałem wewnętrzną i zewnętrzną stronę osłony (pocieniłem ją). Teraz nie obciera. Można całkowicie usunąć osłonę.

Powodzenia w zabawie ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...