Skocz do zawartości

Cross/Fitness do 2000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Jeśli ktoś znajdzie czas proszę o info czy warto zainteresować się tego typu rowerami. Budżet mam do 2 000. Podane poniżej mieszczą się w nim lub troche wykraczają ponad. Brałem pod uwagę roczniki 2016. Interesują mnie rowery fitness lub cross. Głównie jazda po szosie, ścieżkach rowerowych, utwardzonych nawierzchniach. Las rzadko. Hamulce raczej V-ki. W tej chwili mam Kellys Viper 30. Szału nie oczekuje. Dojazd do pracy 25km w dwie strony. Wycieczki w granicach 20 km dziennie, ale też nie każdego dnia. Z czasem więcej.

Z kategorii fitness:
Cube SL Road 2016
Kellys Physio 30 2016
Kellys Physio 10
Merida Speeder 20
Giant Espace 2

Cross:
Kellys Phanatic 10 2016
Kellys Cliff 30
Unibikie Crossfire
Jakaś Merida Crossway

Dzięki za poświęcony czas

Odnośnik do komentarza

ja jestem nowy i dopiero co kupiłem sobie rower, ale "nie znam się, to się wypowiem";)

 

Szukając cross-a z wymienionych przez ciebie próbowałem Unibika i Meridę. Sprzęt sam sobie porównasz (więcej bajerów ma Unibike) ale wygodniej dla mnie jeździło się na Meridzie. Ostatecznie i tak wybrałem Romet Orkan 5, bo mi pasował najbardziej, w twoim budżecie kupisz Orkan 4.0 z 2016, a nieco ponad 2000zł i z 2017 (ta sama rama trochę gorszy osprzęt niż 5.0)

 

Warto poszukać tych modeli i samemu spróbować (tak mi tu koledzy doradzali i tak zrobiłem).

Odnośnik do komentarza

Jeśli głownie po szosie to nie pchaj się w żadne fitness'y itd... Bij w stronę kolarskich, tylko z nieco bardziej komfortową geometrią. Miałem okazję przejechać się fitness'em i jest przepaść pod względem lekkości jazdy, przyśpieszenia itd... jedynie w fitness'ie koła ze względu na szerszą oponę i niższe ciśnienie lepiej wybierały nierówności a z asfaltami bywa różnie. Lepiej dozbierać nieco kasy Unibike ma szosy od 2 500 zł na sora może nawet dałoby radę kupić za 2 300 zł. Trzeba by poszukać czy coś jest po sklepach w okolicy. Oczywiście o lesie wtedy zapominasz chyba że, masz jakiś stary rower dodatkowo. Inne opcje są z większym zasobem kasy więc pomińmy :) 

Masz jeszcze u kross'a vento 3 ale to różnie z cenami było patrząc na necie zazwyczaj 2 800 zł więc Unibike wyszedłby taniej :) 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za porady. Ze względu na ograniczony budżet szosówki odpadają. Blisko siebie mogę pooglądać rowery Kellys oraz Unibike co zamierzam zrobić jutro. Ocenie jak się jeździ na crossie i fitnessie. Pytanie tylko czy opłaca się zabierać za rower typu fitnnes czy na moje jazdy wystarczy cross z blokadą amortyzatora. Dojazd do pracy - 13 km w jedną oraz wycieczki rowerowe pewnie max 20-30 km. Czy jest duża różnica w geometrii tych rowerów?

Odnośnik do komentarza

Jeździłem dzisiaj crossami. Są okej. Niestety sprzedawcy w bliskiej okolicy nie mają rowerów fitnessowych do porównania. Czy jest duża różnica w geometrii  i jeździe? Biore pod uwagę np. Kellys Physio 10 z 2015. Znaleziony w internecie za 1400 zł. Pytanie czy warto. Kellys Cliff 30 z 2016 jest w cenie 1350 zł.

Odnośnik do komentarza

Czytałem. Wszystko fajnie, ale jestem laik w tym temacie. Pytanie trochę do użytkowników roweru typu fitness. Jak poznać, który model ma ramę fitnessową, który crossową lub szosową. Fajnie jakby ktoś podał przykłady.

 

Z crossowych wybrałbym pewnie Kellys Cliff 30 lub Cliff 50. Proszę o opinie na temat tych dwóch pojazdów.

Z fitnessowych spóbuje jutro przejechać się Kross Pulso 1 i Merdia Speeder 20. Być może będą bardziej dostępne. Na ceneo narzekają na korbe i słabą jakość przy Pulso 1.

 

Podsumowując czy ktoś może ocenić te 4 rowery i dać wskazówki jak odróżnić ramę w rowerach typu fitness?

http://www.rowerzysta.pl/rowery-crossowe/rower-crossowy-kellys-cliff-30-dark-mango-2016-17cali.html

http://www.rowerzysta.pl/rowery-crossowe/rower-crossowy-kellys-cliff-50-shadow-red-2016-17cali.html

http://www.rowerzysta.pl/rowery-fitness/rower-fitness-merida-speeder-20-2017-47cm.html

https://www.kross.pl/pl/fitness/pulso-1

 

 

 


 

Odnośnik do komentarza

Przecież Łukasz ładnie to wszystko opisał.

W crossie masz amor i siedzisz bardziej wyprostowanym, opony to zwykle 32C-42c, w fitnesie nie masz amorka, możesz być bardziej pochylonym (zależy to od typu ramy i kiery), o opony są zwykle węższe,chociaż nie jest to regułą.

Właściwie z każdego crossa możesz zrobić fitnesiaka, jeżeli dopasujesz sztywny widelec, ja tak zrobiłem. Musisz po prostu wsiąść na 2 rodzaje rowerów i poczuć różnicę na żywo.

Odnośnik do komentarza

Przecież Łukasz ładnie to wszystko opisał.

W crossie masz amor i siedzisz bardziej wyprostowanym, opony to zwykle 32C-42c, w fitnesie nie masz amorka, możesz być bardziej pochylonym (zależy to od typu ramy i kiery), o opony są zwykle węższe,chociaż nie jest to regułą.

Właściwie z każdego crossa możesz zrobić fitnesiaka, jeżeli dopasujesz sztywny widelec, ja tak zrobiłem. Musisz po prostu wsiąść na 2 rodzaje rowerów i poczuć różnicę na żywo.

 

To wiem. Chodzi mi akurat o tym jak rozpoznać, który fitness ma fitnessową ramę. W opisie Łukasza wyróżnił trzy rodzaje. Oczywiście porównuje sobie wymiary geometrii rowerów i na tej podstawie oceniam. Na crossach jeździłem. W kilku sklepach fitnessów nie mieli, bo są niby nie popularne. Będę szukał Kross Pulso i Merdia Speeder 20 dla porównania. Może i racja, żeby kupić crossa, a w przyszłości wymienić na sztywny widelec. Jak się uda pojeździć na tych fitnessach będzie łatwiej wybrać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli już dokładnie porównać typowego fitnessa i crossa to różnice będą następujące:

- fitness ma dłużą główkę ramy i w konsekwencji krótszy widelec niż cross, 

- kąt główki ramy w fitnessach mieści się zazwyczaj w przedziale 71-73 stopnie. Crossy mają odpowiednio po 1 stopień mniej (w zależności od rozmiaru),

- tylny trójką fitnessa jest krótszy niż w crossie (to z kolei w połączeniu z większym nachyleniem główki sterowej daje też krótszy rozstaw osi o którym pisałem wcześniej),

- fitnessy mają zazwyczaj napęd szosowy 2x 9/10/11 z szerokim zakresem przełożeń (korba 50-34 z kasetą 11-32/34), w crossach dominują napędy 3x9/10 (korba 48/36/26 i kaseta 11-32/36),

- fitnessy mają zazwyczaj "w pakiecie" opony 35x622, a crossy 40x622.

 

Ja za typowego przedstawiciela roweru fitness uważam Cube'a SL Road, który geometrią i zastosowaniem leży gdzieś pomiędzy szosówką endurance, a rowerem crossowym (oczywiście jest to moja subiektywna ocena, ale ja tak właśnie odbieram rowery fitness).

Odnośnik do komentarza

Przymierzałem dzisiaj Cube SL Road. Fajnie się jeździło, ale mam problem z doborem ramy. Występuja rozmiary 50,53,56,59 itd.. Przymierzałem rozmiar 50 i 56 bo nie mieli innych. Wydaje mi się, że 50 jest za mały, a 56 za duży. Długość nogi po stronie wewnętrznej to 77-78. Wzrost około 173-174.

 

W crossach to byłby rozmiar 19 (48,5) o ile się nie mylę. Jeździłem i 17 i 19 i oba pasowały.  W fitnessach biorę pod uwagę dobór ramy jak do szosowych. Wychodzi około 51cm. W Cube przymierzałem rozmiarówki 50 lub 53. Ale te rozmiarówki nie odpowiadają chyba długości ramy. Niewiem jak to  jest. Niestety 53 nie mogłem przymierzyć.Nie było w sklepach. Proszę o pomoc w doborze ramy. Czy dobrze myśle. Cross to 19'(48,5), a fitness 51cm.

Odnośnik do komentarza

Też tak właśnie myśle. Dzięki za odpowiedź. Rozmiar 53 w Cube to wysokość 49 cm. Ostatecznie pomyśle nad crossem Kellys Cliff 50 lub Cube SL Road z rocznika 2016. Na obu rowerach chciałbym założyc opony Schwalbe Spicer lub Comp.

 

Ważna kwestia. Czy w SL Road można założyć np.: fotelik dla dziecka lub wózek/przyczepka? Oczywiście zakładać go kiedy będzie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ponawiam temat. SL Road z 2016 odpadł, ponieważ mój rozmiar jest niedostępny. Co myślicie o:

 

Kross Pulso 1 2015

http://allegro.pl/kross-pulso-1-2015-m-19-promocja-i6860760410.html?bi_c=104019&bi_s=internal&bi_m=sport-i-wypoczynek-art-offer-tiles&bi_term=poradnik

rozmiar M (50cm)

 

Kellys Physio 30 2016 ciężko będzie znaleźć do 2200, ale może się coś uda

http://www.bikko.pl/rower-fitness-kellys-physio-30-2017-s-23965.html

 

 

rozmiar S (48cm)

 

Proszę również o pomoc w doborze ramy.

Mój wzrost 174cm, przekrok 76-78 cm.

Ramy w Kross to 46,50,54. Wybieram 50

Ramy w Kellys w fitnessach to 48,52,56. Wybieram 48

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...