Skocz do zawartości

1800 zł cross


Rekomendowane odpowiedzi

witam chce kupić rower i tak po przeczytaniu duzej ilości postów wiem ze chce crossowy w oko wpadł mi specialized crosstrail sport disc (przecena 2016) i kosztuje ok 1850 i 2 kross evado 4.0 (tez przecena) cena ok 1780 wiem ze w tej cenie to tylko kands maestro czy lazaro itp ale nie chce roweru z allegro a nie ma żadnego sklepu lokalnego w mojej okolicy plus nie przekonują mnie te rowery bo niby mają lepszy osprzet itp wiem ze kupując speca czy krosa place za firmę ale np kands umieszczajac w swoim rowerze prawie full alivio to chyba musi na czymś oszczędzić i jest to pewnie rama itp. A ja wolę zainwestować w bardziej znana markę i mieć fundament do rozbudowy bo osprzet i tak się zużywa. Plus będę miał gwarancję. Plus dla mnie liczy się estetyka a spec i kross jK dla mnie biją na głowę kands czy lazaro. Na koniec mam takie pytanie co sądzicie i podanych przeze mnie modelach mardziej skłaniam się ku speca. Może ktoś miał z nimi stycznośc. Może się też ktoś wypowiedzieć o hydraulicznych hamulcach czy często się psują co podlega gwarancji itp. Rower będzie mi służyły do wycieczek rekreacyjnych od września może dojazd do szkoly ok 15 km w jedna stronę. Doda że moja waga to ponad 100kg a rower będzie pomagał ja zrzucic.

Odnośnik do komentarza

Jak masz możliwość kupić Speca za tę cenę to leć i bierz póki jest. Nawet najtańsza rama Speca jest dużo lepsza niż wyższe modele ram Krossa. Z czasem jeśli zajdzie potrzeba zawsze możesz zmienić osprzęt na lepszy a Spec to Spec. Kupiłęm swego czasu na wyprzedaży najtańszego Speca Hardrock Sport na v-brake i jego rama była znacznie lepsza i lżejsza niż ramy Krossa, Unibike czy Rometa. Lazaro, Kands czy Spartacus to najtańsze ramy kupione od Chińczyka za kilka dolarów. Owszem wsadzają do wyższych modeli Alivio ale to nie rekompensuje kiepskiej ramy. Crosstrail Sport ma kiepski amor ale i tak lepszy niż najwyższe modele Kands, Lazaro czy Spartacus. Wystarczy że zmienisz przednią przerzutkę Altus i manetki Acera na Alivio co będzie kosztować nie więcej niż 150 zł i będziesz miał całkiem przyzwoity rower. Tektro Auriga szału nie robią ale działają. Hamulce hydraluliczne nie psują się same z siebie ale potrafią być upierdliwe. Nie mogą być trzymane w ujemnych temperaturach, np na balkonie bo szlag trafi uszczelki i będą do wymiany. Na ramę Spec daje w Polsce 5,5 roku gwarancji ze względów formalnych. Poza Polską dożywotnią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...