Skocz do zawartości

Rower crossowy 1100-1300


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :)

Szukam pierwszego "porządnego" (wiem, budżet nie powala, ale do tej pory jeździłem na góralu z marketu, który dostałem lata temu, także nawet w takim przedziale cenowym rower będzie wielkim upgradem) sprzętu dla siebie. Zdecydowałem się na crossa z racji tego, że poruszać się będę w 95% po asfalcie. Poczytałem sporo tematów na innych forach, ile ludzi tyle opinii, a tematy najświeższe z 2014 roku, więc informacje tam zawarte pewnie są niezbyt aktualne. Co do moich wymagań względem roweru to ma mnie po prostu sprawnie przemieścić z punktu A do punktu B, bez wyczynowej jazdy.

Wstęp mamy za sobą, także do rzeczy. Ograniczyłem swój wybór do 4 propozycji. Oczywiście czytałem blog o rowerach do 1500zł, ale tam propozycje crossów niezbyt przypadły mi do gustu z uwagi na design.

 

http://lazaro-bike.pl/Produkty/Szczegoly/133

Na tej stronie jest także model V3. Z tego co wyczytałem przerzutki Alivio/Acera są porównywalne. Co prawda V3 ma większy skok amortyzatora i blokadę, z tyłu 9 zamiast 8 przerzutek, ale niestety przekracza mój budżet o 200zł, dlatego skłaniam się ku V2.

 

https://www.metrobikes.pl/pl/p/Merida-Crossway-10-V-bialo-niebieski/24965

 

https://www.goride.pl/crossowe/kross-evado-10-2016-meski?from=listing&campaign-id=20

 

https://www.zico-bike.pl/crossowe/kellys-cliff-10-white-28-2017?gclid=CjwKEAjwse7JBRCJ576SqoD7lCkSJABF-bKumQ2rN-GvhfKqEsWhe7aksODdSBYe_Vs4bCvSeeVdjRoCVQTw_wcB

Tutaj na stronie teoretycznie rower przekracza mój budżet, ale widziałem go dziś w GoSport na "przecenie" i kosztuje 1299zł.

 

Co sądzicie? Może są jakieś inne, lepsze propozycje, o których nie mam pojęcia? Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza

Witam. Chciałbym podłączyć się do tematu ponieważ mam podobny budżet 1200MAX .Aczkolwiek znalazłem jeszcze inne modele i proszę o pomoc w wyborze mam 180cm wzrostu i 93KG wagi trasa po mieście głownie ale jakieś trasy po utwardzonym gruncie tez mogą się zdarzyć. Patrzyłem pod kątem tej kasety też aby było 3x8. Chce mieć również możliwość doposażenia roweru w błotnik i ew. bagażnik.
1. Spartacus Cross
2. Lazaro
3. Romet Orkan 2

Chciałbym zapytać o rozmiar ramy rozumie ze tak zwana 19" będzie wystarczająca? 
Mam jeszcze jedno poboczne pytanie musze do żony roweru kupić koło tylne, pan w decatjlon powiedział że takie koło mam kupić, ale żona ma zwykły miejski rower z przerzutkami , niestety przy pedałowaniu czasem coś dziwnie przeskakuje i wydaje mi się że zębatka tez szwankuje i trzeba wymienić wszystko i myślałem czy takie coś wystarczy - Shimano wolnobieg 6-rzędów.

Odnośnik do komentarza

Ok, po kolei.

Spartacus, Lazaro /królowie allegro/ i Romet /bardziej markowy/ osprzętowo bardzo podobne, więc możesz po prostu wybrać tego który najbardziej Ci się podoba.

Jeśli chodzi o polecane crossy to wszystkie są na wolnobiegu, a więc i na napędzie 3x7 Jedyną ich zaletą jest znana firma. Jeśli nie musisz mieć na ramie napisu Merida bądź Kellys to sobie je daruj.

Rozmiar ramy: oprócz wzrostu bardzo ważna jest jeszcze długość nogi / chodzi po prostu o to żebyś stojąc nad ramą miał jeszcze przynajmniej z 5cm luzu do krocza/ w razie awaryjnego zeskoku szkoda sobie coś potłuc :P Przykładowo w Lazaro w rozmiarze 19 odległość od podłoża do górnej rurki wynosi 80cm. Jeśli nie masz możliwości przymierzenia się do roweru to dla pewności skontaktuj się ze sprzedawcą, powinien doradzić.

Koło: to z Deca jest ''czyste'' i trzeba na nie jeszcze nakręcić wolnobieg, podane przez ciebie jest już ''gotowe'' do założenia. Upewnij się tylko że to faktycznie ma być 6-rzędów i czy stopniowanie kasety jest takie samo. Oprócz tego warto by było wymienić też łańcuch, no i nie wiadoma w jakim stanie są zęby na blatach korby - to się okaże jak wszystko zmontujesz i żona spróbuje jechać.

Odnośnik do komentarza

Nie interesuja mnie marki obojetny mi jest wygląd,   chodzi o jak najlepsze części tudzież osprzęt i tu prosze o pomoc ktory ma najlepsze nie wiem czy blokada amortyzatora sie przydaje. Co do kola to moge kupic za 50zł na allegro bez a za 100 z zebatkami. Obecnie ma 7 zebatek z tylu nie mam jak zdjecia wrzucić. Myslalem ze moge dac 6 zebatek i tyle. To przeskakiwaniebto moze bycbwina łańcucha? Niechce inwestowac w rower ktory kupilem uzywany za 120euro ponad rok temu :) http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/rBALKbyZNjPDqHn00KBTAWuG_U2zLn

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/FLyJ05cPfh_kijA08E_Q5S8Ledyt7a

Odnośnik do komentarza

Dzięki blokadzie możesz wyłączyć amora na gładkim asfalcie lub na podjazdach - mniejsze straty energii podczas pedałowania.Ale że asfalty bywają różne to np. ja w ogóle amorka nie blokuję. Jeśli teraz jest tam 7 a Ty wsadzisz 6 to automatycznie będzie o jeden bieg mniej, no i trzeba też będzie to wyregulować coby dobrze pracowało. Przeskakiwanie jak najbardziej może być winą łańcucha/ jeśli jest już wyciągnięty/ i to od niego możesz zacząć. Jeśli zmiana na nowy nie pomoże to w nastepnej kolejności wymiana wolnobiegu. Chyba że chcesz wymienić od razu wszystko to z tego co widzę ten sprzedawca ma w ofercie komplet tzn. koło z wolnobiegiem 7-rzędowym i łańcuchem.

Odnośnik do komentarza

Regulacja twardości w takich amorkach to przeważnie pic na wodę, obojętne w którą stronę pokręcisz różnicy raczej nie poczujesz. Ot po prostu taki bajer. Osprzętowo jak pisałem bardzo podobne, ale gdybym miał je uszeregować to :

1.Lazaro

2.Spartacus

3.Romet

Wybrać jednak musisz sam, bo te różnice są naprawdę niewielkie. No i pamiętaj że ważna jest też kwestia ''podobania się'' bo co ci da lepsza przerzutka jeśli na rower będziesz niechętnie wsiadał?

Odnośnik do komentarza

ja tam nw nie mam przekonania co do tych królów allegro bo kupując takiego speca crosstrail sport disc cena 1800 no niby place za firmę ale i w razie czegoś to mam reklamacje q sklepie gdzie kupiłem plus na ramę w takim spec jest 5.5 gwarancji na ramę. Plus taki kands chyba na czymś oszczędza skoro daje taki osprzet i jest to pewnie rama gdzie ja wolę kupić jakiś rower typu spec i mieć na przyszłość podłoże do rozbudowy bo osprzet I tak się zużywa i łatwiej wymienić niż taka ramę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...