Skocz do zawartości

[do ok.2800zł] MTB XC na leśne trasy i singletrack dla niskiej osoby o wadze 49kg


Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam, poszukuję rower na leśne trasy i na singletracka(ponieważ powstaje w moim mieście- Grudziądz) do kwoty 2800zł(w przyszłości może jakiś amatorski maraton mtb). Ważę 49kg przy wzroście 169(15lat) dlatego myślę nad rowerem który będzie miał jakiś amortyzator powietrzny, lecz trudno mi w takiej cenie znaleźć. Myślałem nad romet mustang 29 1 tylko, że on odpada bo jest chyba dla mnie za duży(tak btw, jaki rozmiar ramy i kół dla mnie będzie odpowiedni?) a romet mustang 27,5 1 już ma amortyzator sprężynowy. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza

XCR w wersji sprężynowo-olejowej jest uważany za nie najgorszy amor budżetowy. Ale przy Twojej wadze, niewiele się ugnie. Takie amory w zasadzie zaczynają sensownie pracować przy wadze 80kg. Przyzwoity powietrzny a niedrogi, jest Suntour Raidon. Możesz też poszukać czy nie ma w twojej okolicy jakiegoś mało używanego roweru na niezłym amorze powietrznym. Ja kupiłem synowi używany rower na amorze Fox Float F90 RL z 2010 roku. To była wersja praktycznie się niepsująca się i chodzi pięknie do dzisiaj. Wymagał co prawda porządnego całościowego przeglądu serwisowego za 300 zł ale było warto. Syn, trochę młodszy od Ciebie, zaczął jeździć na nim jak miał 12 lat i ważył ok. 50 kg. Wygrał na nim kilka wyścigów MTB.

 

Możesz też pójść innym tropem i kupić rower z gorszym amorem ale dobrym osprzętem. Z czasem może uda Ci się znaleźć używany amor w dobrym stanie za nieduże pieniądze. Spojrzę w wolnej chwili co mi przychodzi do głowy jeśli chodzi o  modele rowerów. Podeślij jakieś linki do sklepów w twojej okolicy, zobaczę co tam mają ciekawego. Jeśli chodzi o wielkość kół to zalecałbym 27,5. Używane 26 cali też wchodzi w grę. Na mniejszym rowerze lepiej jest się uczyć techniki.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za rady. Niestety w mojej okolicy są tylko 3sklepy rowerowe z czego w jednym są głównie kellys i ogolnie maly wybor, w drugim jutro pojadę zobaczyć bo maja chyba dość duży wybór a w trzecim są trzy rowery na krzyż i niestety żaden z wyzej wymienionych nie maja na stronach podanych rowerów jakie mają jedynie kontakt :/ w okolicy zadnych uzywanych mtb także nie ma :/ Jutro pojadę do sklepu rowerowego z największym wyborem i jak beda jakies interesujące modele to napisze tutaj. Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza

Więc tak: byłem w dwóch rowerowych, w jednym nie mają rometow wiec polecili giant jakis talon z amorem powietrznym za bodajze ok.2600zl. W drugim sklepie nie mieli na stanie rometa ale moga zamówić romet mustang 19 1 na ramie 19 i kołach 27,5 za 2444 do drobnej negocjacji. Czyli jak będzie pasował mi ten romet to brać?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...