Skocz do zawartości

Serwis starego roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Stary Kross i przez stary rozumiem minimum 15 lat. Osobiście nie znam się na rowerach jakoś super, ogarniam podstawy.

Muszę tego staruszka wskrzesić po taniości.

 

Jak narazie odzłomowałem go z błotników, lamp, dynama, wycentrowałem koła, wymieniłem cantilevery na nowe v-brake shimano, nowe klamki. 

Wymieniłem łożyska suportu (yep, stary "suport" oś przekładana przez plastikową harmonijkę i łożyska kulkowe). Do wymiany pójdzie jeszcze ostatecznie chyba i tak cały suport bo tarcze z przodu falują i nie ustaliłem jeszcze czy to problem kwadratów i krzywo skręcającej się korby czy tarcze są po prostu krzywe, nie da się ich rozmontować bo łby imbusowe ktoś pozrywał.

 

Z tyłu zębatki wolnobiegu też pływają, lekko falując. 

 

Chcę w nim docelowo zmienić wolnobieg na nowy ale pod ręką w sklepie mam tylko siódemkę, a na rowerze jest szóstka. Wymienić klamkomanetki na nowe bo stare manetki shimano, są w opłakanym stanie. 

Czego nie wiem - czy przerzutka z tyłu (Shimano Tourney) na 6 biegów zadziała z wolnobiegiem na 7 (manetkę na 7 oczywiście założę) czy przerzutkę też trzeba zmienić na nową?

 

Rower ma być ostatecznie przekazany dzieciakowi, który bardzo by chciał jeździć z kolegami, a nie ma na czym, a ja nie chcę przekazać mu rupiecia więc doinwestowanie stówki czy dwóch jest do przyjęcia. 

Odnośnik do komentarza

Zobacz czy tutaj znajdziesz model swojej przerzutki: http://fish.shimano-eu.com/media/techdocs/content/cycle/SI/SI_6VJRA/SI-6VJRA-001-POL_v1_m56577569830773771.pdf

Część z nich jest oznaczana jako 6. rzędowa, a część 6/7 rzędowa. Teoretycznie te tylko 6. rzędowe powinny dać sobie radę z 7 rzędami, ale gwarancji Ci nie dam.

 

I gdybyś doszedł do wniosku, że trzeba wymienić też tylne koło/piastę, proponuję przy okazji przejść na kasetę, będzie mniejszy problem z "falowaniem", co w wolnobiegach jest nagminne.

Odnośnik do komentarza

Zobacz czy tutaj znajdziesz model swojej przerzutki: http://fish.shimano-eu.com/media/techdocs/content/cycle/SI/SI_6VJRA/SI-6VJRA-001-POL_v1_m56577569830773771.pdf

 

Część z nich jest oznaczana jako 6. rzędowa, a część 6/7 rzędowa. Teoretycznie te tylko 6. rzędowe powinny dać sobie radę z 7 rzędami, ale gwarancji Ci nie dam.

 

I gdybyś doszedł do wniosku, że trzeba wymienić też tylne koło/piastę, proponuję przy okazji przejść na kasetę, będzie mniejszy problem z "falowaniem", co w wolnobiegach jest nagminne.

Dzięki, wczoraj poszedłem z rowerem do sklepu i skończyło się na zakupie kółka stożkowego (jakieś polskie za 64PLN) z kasetą 7 rzędową (stare kółko miało skrzywioną piastę i trzebaby wymieniać), budżetowa przerzutka Shimano tourney TX-35, klamkomanetki EF51 i jakiś łańcuch Shimano za trzy dychy, którego modelu nie przypomnę sobie teraz, a fanty akurat w piwnicy już czekają. Budżet przekroczyłem co prawda o stówkę ponad zakładane wstępnie dwie ale przeboleję :) W gratisie doszedł olej do łańcucha, jakiś polski blood cośtam, pancerze do przerzutek więc w zasadzie cały napęd poza korbami jest nowy. 

W weekend złożę i niech służy :).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...