Skocz do zawartości

[2000zł] Rower Trekkingowy ALP? PACIFIC?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zbieram się do kupna roweru z budżetem do 2000zł. Jako, że przesiadam się ze złomka, którego dostałem na komunii, trudno mi określić, który rower jest najlepszy - na wszystkich jeździ mi się o niebo lepiej.

Trochę poczytałem, zdecydowałem, że najbardziej odpowiadałby mi rower trekkingowy. Mimo tego, że najczęściej będę nim jeździł po mieście i utwardzonych drogach gruntowycg, to chciałbym zacząć jeździć również na dłuższe rowerowe wycieczki.

Mam 183cm i ważę 90kg - większość rowerów, które oglądałem powinna mnie chyba udźwignąć :)

 

Póki co najbardziej mi się spodobał Kross Trans ALP, ale zastanawiam się jakie są różnice pomiędzy innymi modelami np. PACIFIC?

Czytałem same dobre opinie o Krossach, ale może jesteście w stanie polecić mi coś innego w tym przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza

Użytkuję Trans Alp z 2016r.

Tu opisałem swoja subiektywną opinię z użytkowania, może trochę pomoże: https://roweroweporady.pl/f/topic/1904-trekking-kross-trans-alp-2016-moja-recenzja-po-2000km/

 

Od czasu jej napisania przejechałem kolejny 1000 km i nic się złego nie działo. 

Co do twojej wagi, rower spokojnie ją wytrzyma. Ja zaczynałem jazdę z wagą prawie 105kg plus dodatkowo kilka kg w sakwach i nic się złego nie działo.

Odnośnik do komentarza

Osprzętowo rowery nie różnią się praktycznie niczym istotnym w obydwu rocznikach. Prądnica Shimano zamiast Panasonic to żadna zmiana. Mój Panasonic sprawuje się bez zarzutu. Inny jest też łańcuch, mam nadzieję, że lepszy. Mnie osobiście bardziej pasuje design 2016, z matowym malowaniem ramy i blotników.  Cena 2017 to 100 zł dodatkowo za nic i tyle. Biorąc pod uwagę, że rocznik z wyprzedaży 2016 zapewne można nabyć poniżej jego ceny katalogowej 2099zł (ja tyle dałem), to gdybyś się na Alpa zdecydował, sugerowałbym właśnie wersję 2016. Zastanie coś na ulepszenie/dodatki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...