Skocz do zawartości

Opony mtb do crossa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Chciałabym wyposażyć się w opony terenowe na zmianę do moich Schwalbe Hurricane Performance 42x622. Chodzi o rower Romet Orkan 2.0, dokładnie taki, jak w tym linku: http://www.romet.pl/Rower,ORKAN_20_D,10,677,678,14104,2015.html. Czy ktoś z Was ma jakieś sprawdzone rozwiązania przy zamianie opon w crossie na mtb? Niby pomierzyłam sztyce, ale wciąż brakuje mi doświadczenia, żeby samodzielnie wybrać, a chciałabym jak największe. Czy jest jakakolwiek nadzieja chociaż na 52x622?

 

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza

Przeważnie do crossów wchodzą właśnie oponki o szerokości 1.75 i 1.8 - wszystko co powyżej to już raczej loteria i zależy od miejsca w rowerze i samej opony.W twoim przypadku najlepiej jakby się wypowiedział ktoś kto już taki zabieg w tym rowerze robił, ewentualnie podejść z rowerem do sklepu bądź serwisu i sprawdzić jakie najszersze uda się wcisnąć.

Dodam jeszcze że mnie udało się wsadzić do Kandsa oponki Schwalbe Smart Sam w rozmiarze 29x1.75 = wymiary tej oponki to szerokość z klockami 48mm a bez klocków 45mm , wysokość z klockami 42mm Miałem jeszcze około 5mm luzu po bokach - na duże błoto i liście to trochę za mało i hamulce v-ki potrafiły się zapychać, ale przy bardziej suchych warunkach było naprawdę ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...