Skocz do zawartości

Rower 1500zł dla osoby otyłej.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po 15 latach bez roweru, postanowiłem że czas powrócić do jazdy. Poszukuję roweru do 1500zł. Ważę ponad 120kg, więc tu pozostaje chyba tylko MTB. Przeglądałem trochę internetu, i w oko wpadł mi B'twin rockrider 520 z decathlonu. Jak myślicie, będzie on wystarczający, czy rozglądać się za innymi? Nie chciałbym przekroczyć tej kwoty. Planuję złapać trochę kondycji na rowerze i zacząć chodzić na siłownię, więc masa raczej się nie zwiększy ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć.

Po pierwsze, gratuluję decyzji powrotu na rower.

Sprawdzałem przed chwilą informacje o wytrzymałości konstrukcyjnej rockridera 520. Niestety nie znalazłem takich. Jedynie wspominają o regulacji twardości amortyzacji, w zależności od wagi (przedział od 55 do 105 kg). Proponuję Ci kontakt ze sklepem i dopytanie się o to. Sam rower nie powinien być przeszkodą w połykaniu kilometrów.

Podejrzewam, że po tych paru latach przerwy, nie będziesz uprawiał enduro od samego początku, wiec rower da radę.Skontaktuj się tylko z Decathlonem i ustal maksymalne obciążenie (sądzę, że możesz doliczyć tzw. margines bezpieczeństwa). W tej cenie jeszcze masz Romety Rambler, Unibiki Mission, lub Krossy Hexagon, niestety nie widzę też danych o dopuszczalnej masie użytkownika oprócz Krossa. Tu DMC rowerów górskich to 115 kg (rower u kolarz).Ich rowery krosowe, trekkingowe i miejskie mają większe DMC o 5 kg.

PS choć, skoro producent nie podaje takich informacji, to nie powinien dziwić się przyszłym reklamacjom. ;-) Choć to pewnie rtzykowne podejście.

Pzdr. Rysiek.

I jeszcze poczytaj to (szczególnie pomocne mogą być komentarze kolarzy "100+"kg.

 

https://roweroweporady.pl/jaki-rower-dla-ciezkiej-osoby/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...