Skocz do zawartości

Następca Rockrider 580 27,5" B'twin jaki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jaki rower polecacie na następce Rockridera 580 bo , nie wiem czy uda mi się odkupić  od kogoś ten egzemplarz.

Poszukuje najlepiej roweru o  podobnym kształcie ramy, osprzęcie a nawet kolorze. Gdyż   mając zaledwie od  lutego ten rower zdążyłem się do niego przyzwyczaić.

 

https://www.decathlon.pl/rockrider-580-275-id_8336093.html

 

 

 

Dodatkowo dalej jest w toku moja sprawa z oddaniem tego Rockridera 580 na niezgodność towaru z umową.Gdyż  domagałem się samej naprawy.Oni sami  zaproponowali wymianę na nowy lub zwrot gotówki do wyboru, Ja się zgodziłem na wymianę  ale tylko pod warunkiem ,że na ten sam model. Jeśli coś nie tak będzie z tą wymiana .To domagam się naprawy.Oczywiście  wszystko oddane na niezgodności towaru z umową,gdyż już po samym odebraniu roweru zgłaszałem parę usterek. Jednak wtedy dostałem tylko maila ,że  jeśli nie przeszkadzają  w jeździe to mogą mi zmienić niektóre zgłaszane rzeczy przy tym serwisie pierwszym w ciągu 6 miesięcy .W między czasie  po trafieniu roweru do nich . W między czasie napisali ,że  jednak wymienić nie mogą i zwrot gotówki dostane. A ja na to ,że w takim razie poproszę o zwrot towaru,gdyż jak oni  tylko wykręcają się ,że nie mają całej sztuki.A nie chcą  nawet podjąć naprawy. To naprawie gdzieś lokalnie. Na co Decathlon ,że oni nie wiedzą gdzie jest już rower. A za parę dni ,że został zutylizowany. Więc  zniszczyli moje mienie przed końcem finałem reklamacji.Jak przy niezgodności jak coś nie pasuje można zawsze domagać się powrotu sprzętu. Jedynie  porywa się kuriera opłaty manipulacyjne.A tak zostałem  z przedwcześnie zutylizowanym rowerem i zwrotem gotówki ,którego nie chce  i nie zgadzałem się.

Jak zacząłem drążyć temat czemu już rower zutylizowany  to  zaproponowali  RR560,który jednak jest gorszy pod względem parametrów jakie miałem. Dałem zgodę nawet na złożenie roweru z części refurbished zalegających w  serwisach na magazynie. Jednak wszelkie  zapytania o naprawę ,odnowienie   nawet jeszcze przed zniszczeniem  zostały bez odpowiedzi . Nie powinno być tak ,że jak już dali ciała i zutylizowali mi sprzęt .Powinni oddać w sprzęcie jeśli sami zaproponowali wymianę i ja się zgodziłem. Jeśli nie maja mojego modelu. A mój był najwyższy z serii. Przypisać chociaż  inny o nie gorszych elementach. Jak nie z tej serii to najgorszy z oczka wyżej. Tak że jeśli ktoś poszukuje roweru to jednak polecam wydać parę zł więcej i kupić jednak  z innej firmy niż rower z Decathlonu ;/. 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze w połowie marca był dostępny .A ja swój ledwo w połowie lutego kupiłem  . Jednak nie wiem czy na dniach mojej reklamacji czy zapewnieniach ,że wymienia na ten sam znikł zapas.Na pewno w Decathlonie już go nie mają w ofercie ani zapasów;/. No i tylko wykręcają się ,że nie mogą dać nowego. Jednak jak chciałem naprawy to cisza. A nie odpisali ,że brak części też już mają do tego modelu ... A do zutylizowania to szybcy byli. Chociaż nie wiem jak tak utylizacja wygląda. W niektórych zwrot od klientów pracownicy mogą odkupić za 10-50% wartości żeby na utylizacji zaoszczędzić. Tylko problem w tym ,że mój się nadawał do naprawy....

 

 

Ten model nie jest już do kupienia u nich. A nawet  używanych nikt nie sprzedaje.A zadowolony byłem z tego roweru. I nie ukrywam przyzwyczaiłem się.... Więc nawet jeśli w ładnym stanie to używany nawet bym odkupił. Gdyż mój stan igła na żyleti poleciał.Ewentualnie ma drugie życie  u któregoś pracownika ;/  

Jak napisałem o jakieś zaświadczenie ze zniszczenia ramy,że już nie spotkam tego samego nr ramy na ulicy to cisza.

 

 

 

 

A co do przedwczesnej  utylizacji to mogę ich zgłosić np na Policję.

 

Z art. 286kk - oszukali mnie , żebyś niekorzystnie rozporządził swoim mieniem. Ew. 288kk.

Odnośnik do komentarza

Skoro uznali, że nie chcą naprawiać to mają prawo zwrócić równowartość i w zasadzie to przemawia na korzyść sklepu bo bez żadnego gadania, długich reklamacji czy nawet procesu sądowego dają pieniądze do ręki i mówią "sorry daliśmy ciała z rowerem ale może pan sobie wybrać inny". Zamiast się denerwować kup sobie nowy zbliżony do 580-ki i ciesz się jazdą.

może ten bedzie podobny:

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-900-275-id_8366620.html

Odnośnik do komentarza

http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_650b_hardtail/lapierre/42720/raid_527_529

 

Ten Lapierre będzie  podobny do RR580 .Parametry podobne.Jedynie korba  starszy system.

 

Czy jednak i tak Rockrider lepszy był ?

Szukam czegoś podobnego pod względem parametrów i ramy .Na tamtym zestawie dobrze mi się jeździło .

 

Ewentualnie czy dać sobie spokój z Lapierre i lepiej dołożyć do Grand Canyon-al-6-9 i mieć rower na "dłużej" ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...