Skocz do zawartości

Rower ~1300/1500zł MTB dla ciężkiej wagi ~130kg :)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem wszystkim w swoim pierwszym poście.

 

Walczę z kilogramami juz kilka poszło w dół :), pora na rower mój stary jeszcze komunijny rower nie nadaje się do niczego i dlatego chce kupić nowy, zastosowanie raczej droga asfaltowa/polna bez żadnych ekstremalnych zjazdów. W sumie swój egzemplarz już znalazłem i chciał bym zamówić - > https://www.btwin.com/pl/rowery-gorskie/Rowery-gorskie-sportowe/19510-rower-gorski-mtb-rockrider-520-275.htmlale ja jako laik nie znam się za bardzo i tutaj moja prośba - czy jesteście mi wstanie pomóc w wyborze ? :)

 

/edit

 

Wzrost ~190cm

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co ci faktycznie doradzić. 130 kg to nie przelewki. W tej kasie raczej mocarza nie dostaniesz.. Nie wiem jaki teren w twojej okolicy przeważa. W każdym razie proponował bym jazdę bardziej asfaltową, utwardzoną ale z czasem trochę częściej  pod górkę i z odpowiednią kadencją (uwaga na kolana. Top wychodzi z czasem) Takie kręcenie w powietrzu (może na początku) to o kant dupy a przesilenie też złe. Cross pozwoli na fajniejsze łykanie kilometrów a góral bardziej na teren krótko ale intensywnie. Masz czas i chcesz dalej to spokojniej. Nie masz czasu to krótko a intensywniej. Ważna w miarę systematyka i obserwowanie organizmu.

 

W prawdzie jego waga nie dotyczy ale warto zerknąć

 

https://www.youtube.com/watch?v=sLZE3Gx5PDM

 

Odnośnik do komentarza

Teren, Ojcowski Park Narodowy to głównie asfalty + boczne dróżki. No jednak 130kg to sporo, wysoki jestem i mały brzuszek jest. Tylko co tu wybrać tego Kellys TNT w Rozmiarze 21 nie ma, Jedynie TNT 30 jest ale to juz wydatek 1600zł, max chcę wydać 1400, może być tez rower typu Cross, nie ma problemu tylko jaki model ? Ja sie nie znam kompletnie, ostatni rower dostałem na komunie dziesiątki lat temu :) 

Odnośnik do komentarza

Miałeś ponad 130 kg a może spadniesz jeszcze niżej. Pewnych cech organizmu zwłaszcza chorobowych (jeżeli są) nie przeskoczysz na dłuższą metę bez uszczerbku dla zdrowia. Z czasem nabierzesz gibkości i czucia to nawet sprzęt do 120kg da radę. Nie będąc oryginalnym w tej kwocie raczej patrz na Spartakusa, Lazaro, Kandsa (nie pamiętam udźwigu). Wystarczy wstępnie przejrzeć na szybkiego wątki z ostatnich około dwóch miesięcy.

W prawym górnym rogu forum masz "Wyświetl nową zawartość" Skonfiguruj czas i czytaj )) Potem dopytasz o szczegóły wiedząc o co dokładniej pytać.

Odnośnik do komentarza

To już trzeba doczytać samemu. Też długo nawet nie siedziałem na rowerze a nie bardzo śmiem  powiedzieć za dużo o swoim obecnym bo ledwo się z nim znam nie mówiąc o wypowiadaniu się o innych markach modelach. Mój rower jest z trochę wyższej półki cenowej a mam ~180cm i ważę poniżej 70kg. Po prostu musisz to wziąć pod uwagę i rozwagę.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy napęd 3x9 i większość Alivio - najlepszy z wybranych przez ciebie

Ostatni napęd 3x7 i wolnobieg - odpuść

Drugi i trzeci napęd 3x8 i mieszanka Altus/Acera

Ja bym wybrał nr.1

Tylko proponowałbym skontaktować się ze sprzedawcą i dopytać czy te rowery wytrzymają twoją wagę, bo głupio byłoby gdyby się okazało że w razie ''w'' nie uznają reklamacji.

Odnośnik do komentarza

Najpierw sprawdź u producenta jaka jest możliwa dopuszczalna waga użytkownika. To jest dla Ciebie priorytet, a nie wielkość koła czy osprzęt. Jak chcesz 29er za 1500 to tylko używka. Skłaniałbym się jednak do stwierdzenia, że większe koło ma słabszą wytrzymałość na obciążenie niż mniejsze. Wybieraj z grubymi oponami - 2.1, 2.25 i większe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...