Skocz do zawartości

Który rower dla crossowy dla kobiety do 1500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

piszę na forum, gdyż potrzebuję pomocy przy wyborze roweru. 

Rower chcę kupić w sklepie stacjonarnym w swoim mieście z rozłożeniem na raty i odpadają u mnie propozycje ze sklepów internetowych.

 

Trzy wybrane przeze mnie rowery to:

 

KELLYS 28″ CLEA 30 2016

UNIBIKE PRIME LDS 2017

ROMET ORKAN D 2017 - został on polecony przez pracownika sklepu.

 

Mógłby mi ktoś doradzić, który z nich byłby najlepszym wyborem?

 

Zależy mi głównie na jeździe szosą. Zwykłe wycieczki rowerowe do max. 50km w dwie strony. Chciałabym rower do max. 1500zł i proszę o opinie, który z nich i dlaczego jest najlepszy :)

 

Odnośnik do komentarza

Kellys fajnie się prezentuje w porównaniu ze względu na lepszy amortyzator chociaż sama mówisz, że jeździć będziesz głównie szosą.. poza tym ma już kasetę, to też coś, ale w sumie ma najwyższą cenę, więc nic dziwnego, że wychodzi lepiej.

Pytanie najpierw czy jeśli zamierzasz jeździć głównie szosą i takie dłuższe wycieczki do 50km nawet to czy nie praktyczniej byłoby jakiś trekking kupić.

 

Osobiście w tej cenie wolałbym kupić coś używanego z jakimiś porządniejszymi przerzutkami/piastami/kasetą itp. i cześć sumy na rower przeznaczyć na rzeczy typu klocki hamulcowe, łańcuch, linki przerzutek/hamulcowe ewentualnie na przegląd w dobrym serwisie jeśli trzeba.

 

Myślę, że taka używka za taką kwotę dłużej posłuży i będzie z nią mniej problemów po początkowym przeglądzie niż nowy rower w tej samej cenie.

Kwestia odnalezienia dobrej okazji i porządnej oceny stanu roweru.

 

Jeśli chodzi o gwarancje są obłożone takimi restrykcjami, że i tak praktycznie nikt z nich nie korzysta bo zawsze jakiś kruczek jest.

 

Edit: a zapomniałem, że zamierzasz kupić rower na raty, w takim wypadku ewentualnie wchodziłaby w grę używka w kwocie 500zł, nawet za taką kwotę można spotkać całkiem dobre rowery.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że używka odpada z powodu formy zakupu/płatności. Więc zostają rowery nowe. Z tej trójki weź... ten który Ci się bardziej podoba. :-)

Różnice między nimi są dość małe i wydaje mi się, że możesz nawet jej nie odczuć.

Jeśli chcesz kupić w sklepie stacjonarnym, to wejdź na każdy z nich, przymierz się do niego (jak się Ci na nim siedzi, jaką masz sylwetkę, wygodę itp.) przejedź się. I wybierz wygodniejszy, lub po prostu ładniejszy jeśli nie wyczujesz różnic między nimi.

Pzdr. Rysiek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...