Skocz do zawartości

Który rower MTB wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jak w temacie, który rower wybrać :

Cube Reaction Hpa Pro 29er 2016 czy Cube Reaction Gtc Pro 29er 2016

 

http://www.arkus.sklep.pl/rower-cube-reaction-hpa-pro-29-2x-szary-2016-p-9572.html

 

http://www.arkus.sklep.pl/rower-cube-reaction-gtc-pro-29-niebieski-2016-p-8706.html

 

Rowery mam do kupienia w tej samej cenie

Teren w którym będę jeździł to las, ścieżki rowerowe, czasem tor. Planuje również start w maratonie

Proszę pilnie o opinie lub porady

Dziękuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ma. Ale rama jest absolutną bazą.

1. Rama

2. Amor

3. Osprzęt

 

Ja chcesz się ścigać to jest spora różnica między ramą alu i karbonową. Rama karbonowa jest jednocześnie sztywniejsza, zwykle lżejsza, żwawsza i bardziej komfortowa niż alu. Gdyby żywotność ramy i podatność na uszkodzenia miała być kryterium wyboru to może wybrałbym ramę z alu 7005. Miałem taką ramę firmy Bulls. Była praktycznie niezniszczalna. Alu 7005 jest trochę sztywniejsze niż 6061 ale bardziej wytrzymałe. Co za tym idzie żywotniejsze ale mniej komfortowe.

 

RS Reba RL jest zdecydowanie lepszym amorem niż Recon TK. Pytanie tylko czy będziesz korzystał z wielu ustawień, które oferuje. Ja szczerze mówiąc jeszcze się nie nauczyłem jak kręcić pokrętłami żeby coś zmieniać pod specyfikę trasy. Jak raz ustawiłem , tak jeżdżę. Ewentualnie mogę tylko pokręcić rebound żeby było bardziej komfortowo lub sztywniej. Kolega ściga się na Reconie i ramie częściowo karbonowej i nie narzeka a jest słusznej wagi.

 

Osprzęt jest ten sam. XT 8000. Jest to wyśmienity osprzęt, aż nadto dobry dla ambitnego amatora. Hamulce Magura są podobno lepsze niż Deore. Ale lepsze jest czasem wrogiem dobrego a wiem że Magura nie ze wszystkim są kompatybilne. Deore może nie najwyższa klasa ale sprawdzone i dobrze działające. Jakbyś chciał sprzedać i kupić SLX M7000, które są mega brzytwa to mógłbym być tymi Deore zainteresowany :) Każdy mechanik Ci powie że hamulce każde, byle Shimano :). Oba rowery powinny być w miarę komfortowe ze względu na wąską sztycę podsiodłową 27,2 mm ale oczywiście karbon bardziej. Dla mnie akurat jest to ważne i preferuję takie rozwiązanie. Rower alu w tej konfiguracji jest lżejszy bo jest na wyścigowych oponach i lżejszych hamulcach, podczas gdy ten karbonowy jest na ciężkich rekreacyjnych.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje Jajacek za wyczerpująca i konkretna odpowiedz. Szczerze mówiąc do wczoraj byłem zdecydowany na Alu wersje i nie brałem pod uwagę Carbonowych rowerów zwg na ich cenę. Ale teraz gdy pojawiła się okazja kupienia wersji carbonowej w podobnej specyfikacji i cenie wersji Alu sytuacja się zmieniła :).

Zgadzam się Co do wagi to zawsze można coś tam urwać na delikatnych zmianach ( w przyszłości) Widelec Rekon tez jest pewnie trochę cięższy niż Reba ale zawsze jak Recon się rozsypie ( nic nie trwa wiecznie ) to zawsze można wymienić na coś lepszego i lżejszego. Co do hamulców to po poczytaniu opini na temat Magury tez jakoś nie jestem do nich specjalnie przekonany.

 

Co do ramy to czy rzeczywiście jest aż taka duża i wyczuwalna różnica w jeździe pomiędzy ramą Alu a carbonowa ? ( nie miałem okazji jeździć na carbonie )

Odnośnik do komentarza

Cześć jeżeli chcesz brać Cube to super rama typowo maratonowa do ścigania się i musisz sobie że masz więcej zalet karbon lżejszy pochłania wstrząsy. Sam myślałem kupić ramę karbonową Cube reactio pro 29 ale na  razie się wstrzymuje bo bardziej mi się podona Accent Peak Carbon 29". Troszkę droższa tylko jest.Jeżdżąc na ramie karbonowej też ryzyko jak pęknie do wyrzucenia a alu wytrzyma dłużej zawsze możesz spawnąć jak coś. Tylko się wstrzymaj  bo z tym widelcem to trochę przesrane jak za tę kasę to szajs widelec recon lepiej nawet Reba jest.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje bardzo za propozycje ale nie chce już dalej szukać i pogłębiać problemu który się pojawił wraz z chęcią zakupu nowego roweru. Zaczyna się to przeradzać z radości w mękę. Wybór jest okropnie duży. Bardzo dużo czasu zajęło mi wybranie tej marki i wersji Alu. Teraz doszła tylko opcja z ramą carbonowa i to już mnie przerosło :) dlatego zdecydowałem się zasięgnąć opini i porad osób bardzie doświadczonych w temacie

Odnośnik do komentarza

Wiesz jak chcesz ja sam przechodzę na ramę karbonową bo po wymagających zjazdach to aluminiowa rama nie wyrabia i jestem zmęczony po maratonie wycieńczony ręce bolą i stawy możesz się radzić jakichś oblatanych w temacie ale ja tam wolę na swoim przykładzie. A na ramie karbonowej jeździ przynajmniej pierwsza dziesiątka w wyścigu więc do zastanowienia daje materiał ramy. Widzę sam nawet elita zawodów jeździ na karbonowych ramach w cyklokarpatach Dominik Grządziel jeździ na karbonowym romecie Janowski też karbonowy romet  Mateusz Rejch też karbonowa rama Canyona  Włoszczowska  karbonowy Kross itp itd. Więc coś jest w karbonie i nikt mi nie powie że lepsza aluminiowa rama jakby tak było to jeździli by Ci zawodnicy na aluminiowych. Samo za siebie mówi nie trzeba pytać nie wiadomo kogo. Znam też gorszych zawodników i jeżdżą na karbonie. pozdro

Odnośnik do komentarza

Jak odczucia z karbonowym rowerem? Tak się składa, że postanowiłem odłożyć jeszcze te 2-3 tyciące i kupić jakiś lepszy rower za ok. 7 tys. Ścigam się amatorsko, planuję w większych imprezach typu Mazovia Mtb, Maratony Kresowe, itp. Do tej pory miałem okazję się przejechać dwoma modelami: Orbea Alma 26 - składany przez profesjonalny serwis na topowej ramie, osprzęcie slx/xt, amorku RS Sid, kołach z obręczami ZTR Crest na piastach novateca;... oraz Author Sector 29 - cały seryjny. Jeździło się lekko,komfortowo, bardzo zwinnie. Jestem ciekawy czy inne rowery mogą być tak samo dobre jak te. Zwracam się do Ciebie z prośbą, abyś opisał swoje odczucia związanymi z przesiadki z alu na karbon. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...