Skocz do zawartości

Naped do roweru 3x8 oraz kolo tylne 28 (500zl +/-)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuje napedu 3x8 do mojego roweru Cube LTD CLS COMP ( www.bikekatalog.pl/2010/rowery/849/Cube.Ltd.Cls.Comp/ ). Obecnie mam Kaseta Alivio CS-HG51 11-30z 8rz. (3k przebiegu) korba Shimano Altus FC -M311(okolo 8k km) lancuch SRAM pc-830 8rz 114ogniw(1,5k km). Piaste przednia mam Shimano HB-RM40 a tylna Shimano FH-RM30. W rowerze wymienilem amortyzator na widelec FORCE.

 

Szukam nowego napedu, poniewaz gdy mocno nacisne na pedaly to przeskakuje mi lancuch, w deszcz sie nie da jezdzic. Dzieje sie to od kiedy wymienilem lancuch oraz kasete. Nie mam pojecia co moglem zrobic zle. Probowalem regulowac przerzutke, dodawac ogniwa i odejmowac do lancuha oraz wymienilem lancuch i to nic nie pomoglo. Wydaje mi sie, ze juz korba moze byc na wyczerpaniu.

 

Jezdze, glownie po asfalcie w miescie(okolo 1000km miesiecznie). Do pracy 20km w jedna strone ze srednia predkoscia 27-30kmh momentami jak mi sie w glowie przestawi to 50kmh oraz jakies wypady do 100km.  Ogolnie spokojna jazda bez szalenstw. 

 

Szukam kola tylnego 28calowego(Opona Land Cruiser 28x1,75 drut) , poniewaz obrecz pekla przy szprychy i jest mocna 8(Tak to jest jak sam czlowiek centruje, za mocno szprycha byla naprezona i przy pracy wyskoczyka jak na kraweznik wskoczylem). Da sie jezdzic, ale na wiosne chce przygotowac sie do sezonu i miec sprawny rower. Waze 100KG. 

Obecnie mam na oku:

 

www.centrumrowerowe.pl/czesci/rowerowe-mechanizmy-korbowe/mtb-trekking/p,mechanizm-korbowy-alivio-fc-t4010-czarny-shimano,378697.html
www.centrumrowerowe.pl/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/zestawy-kaseta-lancuch/p,zestaw-kaseta-alivio-cs-hg51-lancuch-cn-hg71-8-rz-shimano,407081.html
www.centrumrowerowe.pl/czesci/tylne-przerzutki-rowerowe/mtb-trekking/p,przerzutka-tylna-deore-rd-m591-sgs-dlugi-wozek-srebrna-shimano,26755.html
 
Chcialbym sie wyrobic do 500zl ale jak trzeba to doplace wiecej, albo jak trzeba cos dokupic, 
 
Z gory dzieki za pomoc. 
 
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza

A słuchaj jak przeskakuje to kup bębenek pod kasetę shimano. Też tak miałem jak na zawodach zaczałem jechać zaczął mi przeskakiwać łańcuch i to wina bębenka była jeżeli się zużyje to musisz go wymienić mi po 1600 km nowy bębenek się zużył. I myślę że nie musisz ładować tyle kasy w nowy napęd jak ten Ci wystarcza. No chyba że chcesz tak jak ja miałem napęd w rowerze 3x8 alivio zmieniłem na 1x11 slx. Weź odkręć koło tylne a nawet bez odkręcania poruszaj kasetą jak się będzie chwiała to jesteś utwierdzony w tym że trzeba bębenek zmienić przerzutki. A korba a raczej suport korby będzie skończony jak trzaski  będziesz słyszał dochodzące z suportu to znaczy że czas go wymienić. Jak nowe koła kupowałem to dałem za jedno 600 złotych i jest dobre.Jak coś to kup sobie koło z piastą deore xt.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

A słuchaj jak przeskakuje to kup bębenek pod kasetę shimano. Też tak miałem jak na zawodach zaczałem jechać zaczął mi przeskakiwać łańcuch i to wina bębenka była jeżeli się zużyje to musisz go wymienić mi po 1600 km nowy bębenek się zużył. I myślę że nie musisz ładować tyle kasy w nowy napęd jak ten Ci wystarcza. No chyba że chcesz tak jak ja miałem napęd w rowerze 3x8 alivio zmieniłem na 1x11 slx. Weź odkręć koło tylne a nawet bez odkręcania poruszaj kasetą jak się będzie chwiała to jesteś utwierdzony w tym że trzeba bębenek zmienić przerzutki. A korba a raczej suport korby będzie skończony jak trzaski  będziesz słyszał dochodzące z suportu to znaczy że czas go wymienić. Jak nowe koła kupowałem to dałem za jedno 600 złotych i jest dobre.Jak coś to kup sobie koło z piastą deore xt.

Witam. Jestem nowy na forum. Do rejestracji skłonił mnie następujący problem: po przejechaniu około 3500 km wyciągnął mi się łańcuch. Wymieniłem go na nowy Shimano. Poprzedni miał 114 ogniw więc skróciłem nowy na taką samą długość. Założyłem i wszystko działa tak, że na wszystkich zębatkach tylnej kasety od 1-7 działa normalnie, a przerzucając na 8 najmniejszą zębatkę (napęd 3x8) łańcuch przepuszcza. Nadmieniam, że łańcuch dobrze układa się na wszystkich 8 zębatkach więc nie winię przerzutki ponieważ przy podniesieniu tylnego koła, przerzuceniu na 8 zębatkę kręcąc pedałami wszystko działa bez zarzutu. Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy? Kaseta, piasta, łańcuch czy przerzutka? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...