Skocz do zawartości

MTB budżet około 4500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat z tych dwóch to jedyną przewagą Krossa jest napęd 1x11. Ale dla mnie Cube wygrywa tu hands down. Nie mam już za grosz zaufania do produktów SRAM. W moim rowerze wyrzuciłem korbę SRAM z beznadziejnym w kółko skrzypiącym suportem SRAM GXP. Właśnie pozbywam się przerzutki SRAM X7. W rowerze młodego rozpadają się manetki X7. Hamulce Avid, takie same jak w tym Krossie to dno i metr mułu.Po 3 latach do wyrzucenia.

 

Więc namawiam kup na osprzęcie Shimano. SLX M7000 jest niesamowity. A w Cube masz jeszcze lepszy osprzęt bo XT M8000. Tylko hamulce Deore. Są bardzo przyzwoite. Z pewnością lepsze niż Avid. Mam je w swoim crossie ale szału nie ma. Może kiedyś wymienisz na lepsze. Ale ostrzeżenie że hamulce SLX M7000 kosztują ok. 900 zł. Ale są po prostu brzytwa, testowałem przez 3 dni. Korba 36x26 plus kaseta o szerokiej rozpiętości pozwoli wszędzie wjechać. Rower wbrew nazwie ma geometrię bardziej rekreacyjną niż wyścigową. Zresztą tu wszystko widać co i dlaczego: http://testy.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,11bi7ltq1r. Drobną wadą jeśli chodzi o komfort jest most zespolający tylny trójkąt ramy. Przez to rama jest sztywniejsza.

 

Amor Manitou Marvel ma dobre opinie chociaż nie jest u nas zbyt popularny. Waga Cube'a nie powala. Kilo cięższy od mojego Speca Crave Pro mimo że na lepszym i lżejszym osprzęcie. Sądzę że to wina niezbyt lekkiej ramy, dosyć ciężkich kół i opon. Ale jest to bardzo dobry rower i bardzo dobra baza do budowy jeszcze lepszego.

 

Przybliżone roczne koszty utrzymania:

- amor - 350 zł

- kaseta - 350 zł (w Krossie 500 zł)

- łańcuch - 100 zł

- hamulce - 150 zł

 

Do jazdy dla przyjemności być może wybrałbym rower na trochę tańszych komponentach, tańszy w utrzymaniu. Np. na SLX lub Deore 2x10.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem na bieżąco z cenami, ja poluję teraz na fulla. Widzę głównie co kupują znajomi ale oni w większości się ścigają więc raczej drogie rowery. Kolega kupił wczoraj Scott Scale 700 RC Nino. Koleżanka bardzo podobny Scott Scale 700 Contessa. Druga koleżanka Giant Talon LTD. Kolega jakiegoś 29era KTM. Ja tak jak napisałem Spec Crave Pro. Zwróciłbym uwagę na gwarancję na ramę. Większość porządnych producentów daje 5 lat. Ale ten Cube to ogólnie bardzo dobry wybór. Cube daje 6 lat gwarancji na ramę alu, amor dobry, osprzęt świetny więc spokojnie można brać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...