Skocz do zawartości

Przemiana 10s do 11s?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak się zastanawiam czy jest jakiś trick/możliwość przerobienia 10 rzędowego Dura-Ace 7900 na 11 rzędów? Mam na myśli przynajmniej manetki, bo tył przerzutka raczej niemożliwa do przerobienia. Ktoś kiedyś słyszał o takim czymś? Planuję kupić koła Bontrager Aura 5 i chciałbym wykorzystać je w pełni na 11s, a nie 10s. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Blado widzę. chyba inna wartość uciągu linki więc ani klamki ani kaseta nie podejdą. Nie jestem zwolennikiem Shimano, wolę Campę ale muszę powiedzieć że w hamulce Shimano w wyższych grupach zawsze miało lepsze oraz cichszą i szybszą zmianę biegów. A od jakiegoś czasu ergonomia klamek też mnie przekonuje. Mam podobne koła, FFWD F6R z kaseta Ultegra 11 i chodzą z moim osprzętem Campa Chorus 11x bez problemu. A czy zmieniłbym na 11x? Spory koszt, zyskasz lepsze zestopniowanie kasety. Jak się ścigasz to ma to znaczenie. Jak nie to bym się nie przejmował. Ale ile chcą za te koła? W drugim rowerze mam Campę 10x i nie zamierzam zmieniać.

Odnośnik do komentarza

Po tyle mniej więcej chodzą firmowe alu-karbony. Ja bym rozważył czy nie kupić jednak za niewiele większe pienądze kół full karbon. Zyskasz komfort bo lepiej tłumią i na wadze. Firmowe Fulcrum Racing Quatro Carbon kosztują 1070 Euro:

http://www.wiggle.com/fulcrum-racing-quattro-carbon-clincher-wheelset/

 

Natomiast koła full karbon mają tę wadę że hamują gorzej jak jest mokro i są bardziej narażone na uszkodzenie po wpadnięciu w dziurę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...