Skocz do zawartości

lekki Cross/Hybryda do 3000zł (w porywach 3500:))


Rekomendowane odpowiedzi

Ja próbowałem przez większość lata jeździć na moim 29-erze na 1,8 z tyłu i 2.0 z przodu. Nadaje się na większość mazowieckich lasów, szutrów i gruntówek. Ale jak się zrobiło mokro to już miałem za dużo uślizgów z tyłu i przeszedłem na taką samą oponę z niskimi klockami ale 1,95. Ale teraz na zimę na deszcz i błoto po lesie mam już 2.0 z delikatnym bieżnikiem z tyłu i 2.1 z agresywnym z przodu. Wszystko zależy od warunków.

 

A deal rzeczywiście zrobił dobry.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja próbowałem przez większość lata jeździć na moim 29-erze na 1,8 z tyłu i 2.0 z przodu. Nadaje się na większość mazowieckich lasów, szutrów i gruntówek. Ale jak się zrobiło mokro to już miałem za dużo uślizgów z tyłu i przeszedłem na taką samą oponę z niskimi klockami ale 1,95. Ale teraz na zimę na deszcz i błoto po lesie mam już 2.0 z delikatnym bieżnikiem z tyłu i 2.1 z agresywnym z przodu. Wszystko zależy od warunków.

 

A deal rzeczywiście zrobił dobry.

Ostatnio miałem okazję pojeździć trochę na 29erze ze sztywnym widelcem alu. Powiem szczerze, że opona 29 dobrze amortyzuje większość nierówności na asfalcie, szutrze i w lesie. Owszem nie ma mowy o waleniu po korzeniach czy szaleńczych zjazdach po kamieniach. Już myślałem, że alu wideł to morderstwo, ale przy dobraniu odpowiedniej techniki jest całkiem fajnie (praca łokciami, podnoszenie koła). Porównując z rowerem cr mo na 26 calowych kołach, to nie widzę żadnej różnicy, jeżeli chodzi o tłumienie drgań - balon 29 robi swoje :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...