Skocz do zawartości

Jaki amortyzator ~650zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam przyzwoitego amortyzatora za ~650zł. Mój obecny to SR Suntour XCR (2010) nie pracuje już tak dobrze jak kiedyś, tłumienie jest zbyt wolne, a przy temperaturze poniżej 15-16 stopni amortyzator robi się coraz twardszy. Waga: 95kg Ośka: 9mm Hamulce: PM 160mm Koło: 26". W katalogu jest napisane że stery " 1 1/8" integrated Ritchey Logic OE". Rower to Scott Aspect 35, głowka ramy na dole jest szersza, wiem że to ma jakieś znaczenie, ale nie wiem jakie  :( nie mam o tym zielonego pojęcia.

 

Zastanawiałem się nad takim, ale nie wiem czy będzie pasować: https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/amortyzatory-rowerowe/widelce-amortyzowane/p,amortyzator-raidon-26-100mm-a-head-disc-czarny-sr-suntour,611676.html?skad=googlepla&gclid=CI_KpZnK7M8CFUcQ0wod0SoC6g

 

Ale proszę o wasze propozycję ?

Odnośnik do komentarza

Twardnienie XCRa temat znany. Pod wpływem temperatury twardnieje elastomer. Pewnie zauważyłeś że lepiej pracuje w deszczu bo ma mniejsze tarcie. Można coś odrobinę poprawić przez smarowanie lag, które i tak miały kiepską powierzchnię, która przez lata się jeszcze wytarła, preparatem zmniejszającym tarcie, takim jak np. Brunox Duo do amorów. Do tego ewentualne uzupełnienie oleju.

 

A wracając do opcji wymiany. Raidon i Epicon to budżetówki powietrzne mające niezłe opinie. Wielu chwali i twierdzi że dużo nie odstają od najtańszych Rockshoxów powietrznych. Ale RockShox to jest jednak jakość więc jak różnica w cenie zbliżona to dla mnie nie ma tematu. A tu masz za 799 RockShoxa powietrznego z blokadą skoku:

http://www.bikestacja.pl/pl/amortyzator-rock-shox-xc32-tk-solo-air-26-100-disc-poploc-czarny-28964.html

Może jak poszukasz to gdzieś jeszcze znajdziesz ciut taniej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...