Skocz do zawartości

29 cali - jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie jestem specjalistą w temacie , który osprzęt lepszy a który gorszy dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze roweru.

Mam 3 propozycje z 2016r.

trek x caliber 8

CUBE Cube Attention

KROSS LEVEL B8

WSZYSTKIE 

 Wszystkie te modele są w cenie 3000-3200 zl.

Mam 176 cm wzrostu 80 kg wagi.

3 tysiące to moje dość długi oszczędności i chciałbym je wydać w miarę możliwości rozsądnie. Niestety nie mam możliwości wypróbowania tych modeli. 

Jeżeli macie inne propozycje oprócz wymienionych prze zemnie to również będą mile widziane.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza

Czyli raczej zastosowania MTB. Musisz ocenić czy potrzebujesz rower dobry ale droższy w serwisie z amortyzatorem powietrznym, który jest lżejszy i lepiej amortyzuje czy taki bardziej rekreacyjny z amortyzatorem olejowo-sprężynowym który gorzej amortyzuje ale kasy nie woła. Serwis amortyzatora powietrznego dobrej klasy kosztuje 300 zł rocznie. Serwis sprężynowo-olejowego (zwykle w nazwie coil) kosztuje paredziesiąt-sto złotych raz na kilka lat. Jak rekreacyjny to możesz kupić tańszy niż te które zalinkowałeś np. na osprzęcie Deore i jakimś amorze sprężynowym. A jak ostra jazda w technicznym terenie to rekomenduję amor powietrzny Rockshox, Fox lub Manitou, ew. z tańszych Suntour Epicon i osprzęt SLX.

 

Z tych co wymieniłeś:

Cube rower do jazdy rekreacyjnej/fitnessowej średnio ciężki, z amorem sprężynowym, osprzętem z grubsza Deore i kiepskimi hamulcami.

Trek, topowy producent, rower średnio ciężki, amor sprężynowy, osprzęt SRAM na poziomie Deore, takie same kiepskie hamulce

Kross, waga nieznana, amor powietrzny, osprzęt mix SRAMa z grubsza na poziomie Deore/SLX, hamulce Avid, które dobrze hamują ale rozpadną się po paru latach.

Kross z tych trzech jest technicznie najlepszy.

 

Jak zadasz sobie trud przewertować różne wątki gdzie szukano roweru do 3,5-4tys to zorientujesz się że w przedziale do 3,5 tys jest wiele bardzo dobrych rowerów, przewyższających te które zalinkowałeś.

Odnośnik do komentarza

Też ciekawa propozycja jeżeli chodzi o osprzęt, natomiast nie wiem czy nie postawiłbym na sprawdzonego Krossa Level B8, gdzie akurat nie płacisz za samą markę a dobry osprzęt plus hamulce. Założenie iż rozpadną się po kilku latach nie jest dobry bo idąc tym tropem myślenia, to zepsuć i rozpaść może się każda część oraz osprzęt.

Odnośnik do komentarza

Ale nie napisałeś czego w końcu szukasz. Roweru rekreacyjnego czy bardziej wyścigowego. Czy z dwoma blatami czy trzema. Czy amor powietrzny czy olejowo-sprężynowy. Chyba że temat jest "jak najwięcej  dobrego roweru za 3000" bez wględu na markę i osprzęt. Ale takowych niespecjalnie lubię bo rower musi być pod człowieka i jego  potrzeby a ne "co mogę kupić za x złotych".

Odnośnik do komentarza

Co do Speca którego zalinkowałeś to jak masz budżet 3000 to możesz kupić używany rower za max 2000. Bo musisz założyć że może trzeba będzie włożyć 1000 w doprowadzenie go do ładu. Kupując używany amor nigdy nie wiesz na co trafisz. Chociaż w tym modelu akurat taniocha Suntoura więc deal tym bardziej kiepski. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...