Skocz do zawartości

Trekking/Cross/Przełaj do 2500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Budżet jakim dysponuję to 2500zł, wzrost 194cm, przekrok 91-92cm, 90kg. W tygodniu pokonuję 50km, nie jest to duża odległość. Potrzebuję roweru, na którym będę miał wygodną pozycję, przy dłuższej trasie bolą mnie nadgarstki (obecnie poruszam się na rowerze z ramą 21" na kołach 26"). Przedni widelec może być sztywny, w większości będę pokonywał odcinki na drodze utwardzonej, czasem jakiś wypad do lasu. Zastanawiałem się nad jakąś alternatywą z kierownicą barankową ale chyba nie ma to sensu na tak małe odległości i ze względu na pozycję.

Zastanawiałem się nad czymś takim (przykład jeśli chodzi o samą ramę i pozycje):

 

http://allegro.pl/rower-miejski-romet-mistral-city-2016-promocja-i6372882284.html

 

Wcześniej przymierzałem się do Gianta Anyroad'a ale nie było rozmiaru i jest poza budżetem, część gratów mogę przełożyć ze starego roweru (tylną przerzutkę, hamulce, klamko-manetki).

Odnośnik do komentarza

Podajesz wykluczające się parametry. Bolą Cię nadgarstki a szukasz roweru ze sztywnym widelcem, który słabo amortyzuje drgania. Chcesz jeździć po lesie i mieć baranka i wygodną pozycję a to się trochę wyklucza. Rzeczywiście Giant Anyroad miałby szanse ale nie jest w tym budżecie. Więc albo używana przełajówka albo jakiś cross lub fitness. Do przełajówki z tarczami założysz grubsze opony z niższym ciśnieniem co pozwoli zredukować wibracje drogi. Pozycja nie należy do wygodnych. Przełaj ma krótką główkę rury sterowej a co za tym idzie bardzo nisko położony mostek. Lepszy byłby gravel czyli przełaj o dłuższej główce rury sterowej i bardziej rekreacyjnej geometrii ale one są trochę droższe. Ale szukaj. Alternatywnie fitness na tarczówkach z szerszymi oponami albo cross a amortyzatorem. W lesie na sztywnym rowerze z pewnością wygodnie nie będzie. Na crossie z szerszymi oponami jeździ się po lesie bardzo fajnie. Do mojego crossa wchodzą bez problemu górskie opony 2,0 cala. Jeszcze alternatywnie 29er. Większe koło redukuje wszystkie wibracje super. No i w terenie super daje sobie radę. Jak napompujesz do maksa opony to na asfalt i do miasta tez się nada pod warunkiem że bieżnik będzie mało agresywny.

Odnośnik do komentarza

Las sobie odpuszczę, najwyżej będę do tego użytkował rower na kołach 26"

Nadgarstki bolą mnie z czasem przy dłuższej jeździe (i być może pozycji na moim obecnym rowerze, jest on na mnie już stanowczo za mały, kombinowałem z mostkiem itd.). Zastanawiałem się raczej nad jakimś rowerem typu cross/fitness, przełajówka to chyba nie będzie to, chyba, że na prawdę w tym budżecie jest coś do wyrwania. Macie może jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...