Skocz do zawartości

Cube Acid 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Zaczęły się przeceny i w związku z tym mam pytanie czy rower Cube Acid 2016 jest warty 3700-3800zł?

http://cube.pl/rowery_2016/mtb-hardtail/cmpt/cube-acid-black-n-flashyellow-2016/

Gdzieś coś czytałem, że amor Manitou M30, który tam siedzi to jakiś słaby OEM. Prawda to?

 

Jazda miasto/las w proporcji 60(dojazdy do pracy):40(trasy średnio-trudne trasy maratonów MTB na Mazowszu i rekreacja po lesie). Na razie bez ścigania, ale ten Cube ma chyba rekreacyjną ramę, więc w miarę pasuje.

Chyba że coś innego w zbliżonej cenie na 29 calach.

 

pozdrawiam

Mariusz 

 

Odnośnik do komentarza

M30 to OEM, z grubsza chyba odpowiednik Rockshox 30 Silver TK SoloAir. Próbowałem się kiedyś coś dowiedzieć na temat tego Manitou i nie za bardzo się to udało. Nie są one u nas zbyt popularne. A jak nie są to może jest po temu przyczyna. Może trzeba zapytać Tomka, ksywka tobo, który jest mechanikiem i sam jeździ na Manitou ale innym modelu. Na Mazowsze, na off-road, mam osobiście rower na Foxie ale równie dobrze mógłby być Rockshox bo jest tańszy w serwisowaniu. Lasy to głownie Kampinos i Mazowiecki Park Krajobrazowy. W Kampinosie dużo korzeni i tu Fox, mam wrażenie, że daje większy komfort bo jak jeździłem na Rockshox Reba to było sztywniej. Większość maratonów jest dosyć płaskich, bez większych trudności technicznych. Chyba że ruszysz się np. w Góry Świętokrzyskie. Oceniam że osprzęt SLX jest optymalny, nowe Deore też wystarczy. XT dla amatora nie walczącego o czołówkę, oceniam jako niekonieczne  Jak dla mnie blokada skoku musi być. Rower nie jest zły ale tyle to byłbym skłonny zapłacić za rower na pełnym SLX lub miksie SLX/XT. A on jest z grubsza na Deore bo najważniejsza część napędu czyli manetki są Deore, korba też, hamulce, kaseta, łańcuch też. Więc ze względu na amor i osprzęt poszukałbym czegoś innego. Ale ogólnie ręce i nogi ma.

Odnośnik do komentarza

No właśnie... Ja z kolei słyszałem pozytywne opinie o Manitou. Jestem na etapie szukania nowego amora do roweru i biorę też pod uwagę właśnie Manitou. Ten model (M30) akurat, jeżeli nie ważysz 100 kg, to może być dobrą propozycją - powietrzny o wadze 1794 g, to jest naprawdę całkiem całkiem. Manitou słyną z tego, że są proste w ustawieniu i nie tak drogie w serwisowaniu jak np. wspomniane FOXy czy Shoxy :) Legenda głosi, że jak raz ustawisz, to jest zawsze ok. Zapytaj kogoś, kto na tym jeździ. Mój kuzyn ulepszał swojego GT na cr-mo i właśnie do niego wrzucił Manitou. Czemu ? Nie wiem, ale Gościu zna się na sprzęcie.

Tu masz specyfikację amora: 

http://dobresklepyrowerowe.pl/czesci/widelce/widelce-amortyzowane/xcmaraton/manitou/m30

 

Ps. Propozycje Manitou w Polsce zaczynają się od 1200 zł, a RockShox od 400 zł, więc to chyba o czymś świadczy proszę Państwa ;)

Odnośnik do komentarza

I've had them before and really liked them. But reliability was shocking (primeraly the SPV dampers) for a while and they never really recovered their reputation. When they do pop up in magazine tests they often win against the Fox and RS competition.

My only qualms would be, the dampers are sealed with bladders like fox FIT cartriges, which means they have to go to a service center to be serviced. So be sure that somewhere does them. And manitou only provide spares going back 3 years, so buying a 2012 fork, make sure it's a current model still otherwise you've only got 2 years of serviceing. That's how they used to be, things may have changed.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o czy mówisz. Ja nic nie sprzedaję w ogóle. To są cytaty z wątków na angielskojęzycznym forum. Nie jeździłem nigdy na Manitou więc wiedzę o ich produktach mogę tylko czerpać z netu. Tu jest test trochę wyższego modelu po polsku:

http://team29er.pl/testy/amortyzatory/1574-test-amortyzatora-manitou-marvel-pro

A tu jest ocena najlepszych amorów na podstawie ocen użytkowników forum singletracks:

http://www.singletracks.com/mountain-bike/reviews/best_full.php?cat=MTB%20Forks

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...