Skocz do zawartości

Rower crossowy do 3000zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim,

 

Od paru tygodniu zaczęła się  moja rowerowa przygoda. Niestety musiałem oddać pożyczony rower 🙂 Z tego powodu poszukuje nowego swojego roweru. Pomożecie? 🙂

Moje niezbędne informacje:

- rower do 3000zl 

- jazda po asfalcie 70%, 30 % ( las, trasy gruntowe, trudniejszy teren). Stad wybieram bardziej crossa niż trekinng

- 40 km 2 razy w tygodniu + codziennie do pracy

 

Moje pytania:

-czy lepiej za taka cenę zainwestować z vbrake z dobrym osprzętem czy hamulce hydrauliczne do 3000zł?

- Lepiej jest kupić rower z najnowszej kolekcji czy poszukać przecenionych modeli rocznika 2014/2015 lub 2015/2016 z podobnym osprzętem? Czy tak drastycznie się między sobą różnią?

 

Zastanawiałem się nad modelami:

- UNIBIKE Viper GTS

z v-brake

- UNBIKE ZETHOS GTS

- ROMET Orkan 5D

- ROMET Orkan 4D

- Northtec Caledon DB DR (ciężko znaleźć)

- GIANT Roam 1 Disc

- Kellys Phanatic 70
 

A może polecacie coś innego?
 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

http://cube.pl/rowery_2016/tour/cross/cube-cross-black-grey-flashred-2016/

http://www.radon-bikes.de/en/bikes-2016/urban/cross/scart-cross/scart-70/

Orkan 5 też w porządku ale raczej nie w wersji D (damskiej) tylko M (męskiej)

 

A można jeszcze dostać tego typu rower nowy rower na v-breakach? Ja od dawna nie widziałem. Nowa/stara kolekcja żadna różnica. Jak się nie różnią osprzętem to brać co tańsze.

Odnośnik do komentarza

Miło powitać Formicki Bike jeśli nick odpowiada sklepowi z Jeleniej Góry. Przydadzą nam się fachowe opinie.

 

Natomiast w kwestii Gianta vs Romet to Giant ma amor NEX bez blokady skoku z manetki który jest ze dwa razy tańszy niż NRX D RL Suntoura, który jest w Romecie i ma blokadę skoku w manetce. Nie wiem czy Giant ma zwężaną główkę rury sterowej która ewentualnie może pozwolić zamontować lepszy amor ale chyba nie. Romet taką ma.Giant ma pozagrupową korbę klasy Alivio a Romet oczko wyższą Deore.  Romet ma lepsze hamulce i lepszą tylną przerzutkę. Jest po prostu rowerem o klasę lepszym. Nie wiem natomiast czy są jakieś istotne różnice w ramach ale to są mimo wszystko ramy z niższej półki więc nie sądzę. Oczywiście Giant jest bardziej markową firmą niż Romet. Ale to bardziej ma znaczenie w rowerach na wyścigi i maratony niż takich tego typu. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za rady:) Udało mi się znaleźć rowery w poprzednich roczników:

- ROMET Orkan 4M

- ROMET ORKAN 5M

- KROSS Evado 5.0

- GIANT Roam 2 Disc

- GIANT Roam 1 Disc

- Unibike Zethos GTS

 

Jeszcze też Radon 7.0 SCART, dobrze jest wyposażony?

 

Co o tym myślicie? Mam pytanie:
 

-Czy nie lepiej kupić rower, który bardziej mi sie podoba wizualnie i jest tańszy, gdzie mógłbym go zmodernizować w późniejszym czasie?. Widzę, że Romet 5.0 M jest bardzo dobrze wyposażony, ale rama mi nie odpowiada wizualnie. Chciałbym go mieć na długie na lata

-Czy w tym przedziale cenowym mogę dostać lepszej jakości ramy (wytrzymalsze), czy jest to te same aluminium wszędzie?

- Czy w każdym rowerze crossowym mogę wymienić manetki, przerzutki, hamulce, widelce itd. ?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...