Skocz do zawartości

MBK OCTANE - warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

To mój pierwszy post na tym forum, dlatego przy okazji witam wszystkich serdecznie.

 

Co mnie skłania do napisania tego tematu?

 

Otóż na rowerze jeżdżę czysto amatorsko. Żaden wyczynowiec ze mnie. Ot tak lubię wyskoczyć na kilkukilometrową przejażdżkę po ścieżkach rowerowych, trochę ścieżek leśnych ale utwardzonych itp.

 

3 lata temu kupiłem sobie rower B'twin Homme Rockrider 5.0, o taki:

https://www.decathlon.pl/rower-gorski-rockrider-50--id_8238214.html

 

Dochodzę jednak do wniosku, że jest on dla mnie ciut za mały i(mam 180cm wzrostu i 90kg wagi) że jeżdżę typowo ścieżkami rowerowymi po mieście to wolałbym mieć rower bardziej uniwersalny, coś pośredniego między trekingiem, a miejskim.

 

Trafiła mi się okazja wymiany mojego roweru na rower MBK OCTANE w bardzo dobrym stanie.

Nie mogę znaleźć o nim jakich typowych informacji w internecie, dlatego kieruję pytanie do Was jako specjalistów w dziedzinie rowerów.

 

Mam obawy czy ten rower nie będzie dla mnie zbyt poważny? :) Jestem po 30tce więc nie małolat ze mnie :)

 

Szukam czegoś co będzie dość szybkie, uniwersalne, niebrzydkie...

Odnośnik do komentarza

Co to znaczy "za poważny"?Czy istnieje jakiś przedział wiekowy w którym należy jeździć na danym typie rowerów?Nie sądzę.Rower dobieramy według naszych upodobań i preferencji.Sam zauważyłeś że górski nie dla Ciebie,więc potrzebujesz wybrać pomiędzy crossem,trekkingiem a fitnessem.A rowerki MBK mają dosyć dobre opinie.A 30 to dopiero początek ;)

Odnośnik do komentarza

"Za poważny" w sensie, czy ten rower nie bardziej pasuje do osoby 50+? O to mi chodzi.

Z tego co widzę to coraz więcej osób w różnym wieku widzę na rowerach tego typu niż na góralach.

 

Jeżeli chodzi o mój obecny rower to czuję, że jest dla mnie po prostu za mały. Mimo zakupionego i zamontowanego mostka kierownicy z regulacją kąta, to pozycja nie jest dla mnie zbyt wygodna.

Odnośnik do komentarza

Szerokości. A tak przy okazji to rumaka kupujesz dla siebie, czy dla ludzi? Ważne żeby tobie na nim dobrze się śmigało. Mnie też zastanawia fakt co ma wiek do rodzaju kupionego rowera. Jak Krzysiek słusznie zauważył coraz więcej ludzi ma świadomość, że są różne rodzaje rowerków do różnych zastosowań i dobierają je względem swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...