Skocz do zawartości

cross dla kobiety: Rove 2 Disc vs. Viper LDS - problem filozoficzny


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

szukam uniwersalnego roweru z damską ramą w cenie od 2000 do 2500, jestem oczywiście po wstepnym rozeznaniu rynku, najuprzejmiej proszę o podpowiedź ws. dwuch modeli wskazanych w temacie:

 

Liv/Giant Rove 2 Disc

https://www.liv-cycling.com/pl/rove-2-disc-2016

 

Unibike Viper LDS

http://www.unibike.pl/viperlds.html

 

Dlaczego to dylemat FILOZOFICZNY? Proste: to dwie "filozofie" (potocznie mówiąc) kompletowania modelu przez producentów.

1. Z jednej strony dość typowy Liv od Gianta, z osprzętem opartym głównie na Acera (albo gorzej) i z tarczówkami hydraulicznymi Tektro, z nienajlepszym, ale dość normalnym w tym przedziale cenowym widelcem Suntour NEX HLO.

2. Z drugiej strony Unibike (patriotycznie) z Shimano Deore (nie wszystkie komponenty, ale dużo), 10 zębatek z tyłu, plus hamulec Alivio, ale, uwaga! V-break. To rzadkie zestawienie w popularnych modelach niższej klasy.

 

Oba modele kosztują podobnie, wyglądają też podobnie, co nie jest przypadkowe, ponieważ wygląd w tym przypadku był brany pod uwagę. Rower będzie jeżdżony umiarkowanie, pewnie 1000 - 2000 km rocznie, i po drogach dla rowerów i po lesie (przyjmijmy 75%/25%). trekking, MTB, czy fitness nie wchodzę w grę.

 

Co lepsze? Proszę o sugestie. Kusi mnie unibike z Deore, żeby spróbować w końcu roweru z dość porządnym osprzętem. Takiego jeszcze u nas nie było, może zawodowcy uśmiechną się tylko pobłażliwie, ale dla mnie Deore brzmi dumnie. Tylko czy serio tak czuć różnicę? Z drugiej strony w hamulcach różnicę poczuje się na pewno, ale z własnego doświadczenia mam wrażenie, że zwykłe V-ki wystarczają do spokojnej jazdy, a na pewno nie szukam roweru do ścigania się po lasach z młodzieżą. Dodam, że rower ma być dla Żony: 164 wzrostu, wagi nie podam, ale jest ok :).

 

Odnośnik do komentarza

dzięki za odpowiedź. pytanie tylko - do bardziej doświadczonych rowerzystów - co z tych dwuch opcji warto wybrać? tzn czy lepsze hamulce, czy lepszy osprzęt? mógłbym sam sobie opdpowiedzieć na to pytanie, gdybym kiedyś jeździł na rowerze z lepszym osprzętem (a dla mnie Deore to już lepszy). Stąd prośba o opinię tych, co mają takie doświadczenie.

Oczywiście Viper z tarczówkami łączy jedno i drugie, ale jest już o kilka stów droższy od wersji bez tarczówek, gdybym nie patrzył na pieniądze, to bym nawet nie pytał :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Viper to naparwde osperzetowo fajny rowerek, powiedzial bym ze az za bardzo do turystycznej jazdy, co wazne caly w jednej grupie osprzetowej czyli Deore, co do hamulcy to powiem ci tak bo sam niedawno sie przesiadlem z V-brekow na hydrauliki, jest roznica na plus hydraulikow oczywiscie przedewszystkim w modulacji sily hamowania ale niestety minusem jest juz sam serwis tych hamulcy, V-breki proste i skuteczne, tanie w serwisowaniu. 

Giant z Twojego linku ma naped 9 rzedowy a Unibike ma juz 10 rzedowy, napewno bez porownania Unibike osprzetowo prezentuje sie duzo lepiej, ja osobiscie niedawno wybierajac rower wybralem Unibike Zethosa, nieco wyzszy model od Vipera i jestem bardzo zadowolony z niego. Jesli bym mial wybierac pomiedzy tym Giantem a Unibike to zdecydowanie bym wybral Unibike, a czy brac go z V-kami czy hydraulikami to juz decyzja nalezy do Ciebie, minusem jesli hodzi o hydrauliki w Viperz jes to ze sa one z nieco nizszej grupy osprzetowej, i niestety nie maja dobrej opini jesli chodzi o trwalosc, szczegolnie jesli ktos jezdzi zima w ujemnych temperataurach to czesto zaczynaja cieknac. 

Jesli chcial bys sie zaglebic w problematyke Hamulcow tu tutaj masz linka http://www.forumrowerowe.org/forum/29-hamulce-rowerowe/powodzenia :) i daj znac co wybrales 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za ciekawe opinie. W zasadzie potwierdzają moje wstępne podejście, tzn. przewagę lepszego pozostałego osprzętu nad lepszymi hamulcami (dla mało zaawansowanego rowerzysty - opis wyżej).

Krzysiekw - na Northeca zwróciłem uwagę już wcześniej, faktycznie na polskim rynku i w tym segmencie przebijają chyba wszystkich stosowanym osprzętem w poszczególnych widełkach cenowych; no, ale tu już różnice w porównaniu z Unibike nie są duże i dodatkowo wchodzi w grę czynnik "podobania się", nad czym już tu się nie będę rozwodzić :)   Sprawdzę jeszcze, ale Northeca chyba nie mielibyśmy gdzie sprawdzić na żywo w sklepie, przed zakupem, co można zrobić z Unibike'm i Giantem. Dla mnie to istotne.
Btw. - pojawiające się na niektórych forach rewelacje o pękających ramach unibike'ów to taka "urban legend"? Nie wyobrażam sobie, żeby serio mógł być obecnie taki problem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...