Skocz do zawartości

[2x1500, Wawa] Rowery dla małżeństwa (Miejski i Trekking)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów! To mój pierwszy post na forum, zaglądam tu od kilku tygodni gdyż nosimy się z żoną z zamiarem zakupu rowerów.

 

Pokrótce, w tej chwili mamy damską wersję Kettlera x500 city, na którym częściej ja jeżdżę niż żona (mój Gigant, czy jak mu było, kupiony w Makro, rozleciał się już kilka lat temu). Generalnie żona mówi, że ciężko się jej na nim pedałuje. Nie wiem czy ma źle dobraną ramę czy jest jakiś inny problem, ale chce go zmienić. 

Osobiście nie znam się (jeszcze) na całym osprzęcie rowerowym, także myślimy o kupnie nowych rowerów. No i nie mam z kim skonsultować moich typów i pomysłów, także uderzam do Was drodzy forumowicze.  

 

Dla żony, wzrost 168cm, rower miejski, damka (w jakimś ładnym, nie różowym kolorze, - to wbrew pozorom ważne ? ) z koszykiem do ok 1500zł. Jazda głównie po mieście, raczej na ubitych/asfaltowych drogach. Ja od siebie zastanawiam się nad modelem z przerzutkami i dynamem w piaście. Wydaje mi się, że w mieście łatwiej to utrzymać w dobrym stanie, a w razie czego jakiś serwis rowerowy się na pewno znajdzie w pobliżu. 

Wstępnie znalazłem coś takiego:

1d. LE GRAND VIRGINIA 2 BŁĘKITNY 2016 http://www.ceneo.pl/40811661

ale w ogóle nie orientuje się co to za firma (Łukasz w cyklu "jaki rower do.." nie wspominał o tej marce). Z wyglądu ok, czegoś takiego szukamy dla żony, ale zastanawiam się czy waga nie będzie problemem (może dlatego na obecnym żonie się źle jeździ). 

 

Rozważam jeszcze model ciut droższy:

2d. KROSS VIVO NIEBIESKI 2016 http://www.ceneo.pl/40271514

Zakładam, że wersja 17", ale tak naprawdę to najchętniej byśmy te rowery przymierzyli, gdzieś w Warszawie. 

Ew jestem gotów rozważyć coś z oferty Decathlonu, ale tam to już w ogóle jest tyle modeli, że nie wiem czym poza ceną się sugerować (bo mam wrażenie, że są modele co 100-200zł..). 

 

Dla mnie, wzrost 184, długość nogi wychodzi mi tak 83-84cm. Po przejrzeniu bloga zdecydowałem się na rower trekkingowy. Budżet podobny, ok 1500zł. Jazda głównie po mieście, odwieźć dziecko do przedszkola, pojechać do pracy. Może jak się rozkręcę to trochę więcej poza miasto (choć tu akurat mógłbym głównie z bratem jeździć, a ten ma szosówkę...). Niespecjalnie znam się na markach rowerów (moja wiedza w zasadzie ogranicza się do bloga roweroweporady). Rowery takiego Karbona to chyba głównie w necie można spotkać. 

 

Z polecanych przez Łukasza na blogu wpadł mi w oko taki:
1m. KARBON VOYAGER GTS 2016 http://www.ceneo.pl/40811452

Cena bardzo kusząca, tylko chetnie bym się do niego "przystawił". No i zastanawiam się czy on nie jest za ciężki na codzienną jazdę? Wiem, że to rower trekkingowy, ale większość które gdzieś tam oglądam zamyka się w 17kg, a ten ma podaną bazową wagę (pewnie w mniejszym rozmiarze i bez pedałów) 17,6kg.

 

Model 9300 był polecany/wart uwagi w rowerach do 2000zł

2m. MERIDA FREEWAY 9200 CZARNY 2016 http://www.ceneo.pl/40653342

Widzę, że ten model względem 9300 ma inną tylną przerzutkę (zakładam, że gorszą, w końcu jest tańszy), inne pedały i jakieś drobiazgi. Jest też wersja bez "limited" w nazwie i ta oprócz tego że jest tańsza to chyba tylko manetkami się różni od tej 9300... 

 

No i jeszcze się zastanawiam czy warto zapolować na tego (trochę droższy niż założony budżet):

3m. HOPRIDER 520 MĘSKI B'TWIN http://www.decathlon.pl/rower-miejski-hoprider-520m-id_8307666.html

Fajne jest w nim to, ze ma kable/linki schowane w ramie. Nie będzie się toto majtać i zrywać jak w moim starym rowerze. Wyposażenie na ile widzę podobne jak pozostałe, ale chyba najcięższy z tych które przeglądam. 

 

Będę wdzięczny za wszelkie rady. Nie zamykam się tylko na zaproponowane modele, wręcz przeciwnie. Jeśli któryś z nich ma złe opinie, a inna marka dobre to chętnie się przyjrzę innym modelom. Jak pisałem wyżej budżet do 3000zł na dwa rowery, wolałbym trochę taniej, ale jakbym np dla siebie brał tego Karbona za <1100zł to na drugi rower mogę przeznaczyć troszkę więcej. 

 

Z góry dziękuję za pomoc! 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedz. To dla żony mam już pomysł, a z trekkingow dla mnie, na co zwrócić uwagę w tych Spartacusach? Wybrać po prostu coś do 1500zl i sobie porównać wyposażenie? Słabo się na tym znam, ale popatrze. Jeszcze widziałem, ze Kross ma też kilka modeli w podobnych cenach, bodajże model Pacific jest w podobnej cenie co ta Merida. Warto się tym interesować czy odpuścić?

Aha no i przy moim wzroście 184 i długości nogi 83cm to jaka ja powinienem rame oglądać? 21"?

Odnośnik do komentarza

Ten Pacific o wiele słabszy od Meridy i tego B'twina. Spartacus Premier 4.0 do nich podobny,ma jedynie lepsze przerzutki i większy skok w amortyzatorze.W zasadzie z tych trzech możesz wybrać tego który bardziej Ci się spodoba i na którym będziesz się czuł najbardziej komfortowo.Pozostaje jeszcze oczywiście opcja kupna roweru crossowego(to w sumie goły trekking) i doposażenia go w brakujące elementy.Minusem tego rozwiązania są trochę większe koszta.Co do rozmiaru to pomierz się na http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp?INT_ID=IB12809#type .A i tak najlepiej do roweru przymierzyć się osobiście,usiąść,przejechać się,po prostu poczuć go.

Odnośnik do komentarza

Pomierzyłem się, ale albo coś źle zrobiłem albo nie kumam tych wyliczeń, wyszło mi takie coś: 

Standover Height Range 30.7 - 31.3 Inches
Virtual Top Tube Length 24.8 - 25.2 Inches
Stem Length 10.7 - 12.3 Cm
BB Saddle Position 71.9 - 73.4 Cm
Saddle Handlebar 58.2 - 59.8 Cm

Czyli rama 58cm? Choć z rysunku to trochę wygląda jak wysokość siodełka, czyli rama plus sztyca (czy jak to się nazywa). To by z kolei sugerowało ramę 51 lub 54 cm, żeby zachować jakiś margines regulacji. 

 

Napisałem do infinitybike w sprawie Spartacusa, na razie czekam na odpowiedź. Oferta brzmi obiecująco, nawet zacząłem się zastanawiać czy żonie nie kupić damskiego trekkinga od nich. Choć przegrywa kolorystycznie z niebieskim Krossem.

 

No i najważniejsze pytanie (mimo wszystko jestem laikiem wciąż) - czy rowery z przerzutkami w piaście zawsze mają hamulec tylny typu torpedo (kontra w tył) ? Patrzyłem w necie po nazwach i typach hamulców, znalazłem kilka rodzajów Shimano i Sram i teoretycznie nie każdy miał tak wpisane. Pytam, bo o ile mi się pomysł podoba i ułatwi na pewno konserwacje, to żona chce mieć możliwość ustawienia pedału - wiadomo, kręcąc nim do tyłu... 

 

Odnośnik do komentarza

Brakuje wymiaru c-c lub c-t to byłaby wielkość ramy,ale proponują ci przekrok około 79cm(od podłoża do górnej rurki) przy nodze 83cm zostaje 4cm luzu pomiędzy ramą a dosyć ważną dla faceta częścią ciała ;) .Najlepiej jak taki luz wynosi od 5 do 10cm.Hamulec torpedo to raczej rzadkość,droższe modele mają tarczówki a reszta v-ki.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedzi.

To ostatnie pytanie o hamulce torpedo dotyczyło rowerów miejskich z przerzutkami w piaście. Ciężko mi znaleźć coś co by nie miało tylnego hamulca w formie "kontry" pedałami. Zaczałem się nawet zastanawiać nad damskim rowerem trekkingowym z normalnymi przerzutkami. Chyba, że ktoś może zaproponować miejski rower z przerzutkami w piaście i jedynie hamulcem v-brake (bez hamulca typu torpedo)?

Odnośnik do komentarza

Dzieki za odpowiedzi.

To ostatnie pytanie o hamulce torpedo dotyczyło rowerów miejskich z przerzutkami w piaście. Ciężko mi znaleźć coś co by nie miało tylnego hamulca w formie "kontry" pedałami. Zaczałem się nawet zastanawiać nad damskim rowerem trekkingowym z normalnymi przerzutkami. Chyba, że ktoś może zaproponować miejski rower z przerzutkami w piaście i jedynie hamulcem v-brake (bez hamulca typu torpedo)?

Witam,

 

Sprawdź Unibike Amsterdam 8R. Wydaje mi się, że nie ma torpedo z tym, że hamulec z tyłu rolkowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...