Skocz do zawartości

Rower crossowy do 1,5 tys - z problemami zdrowotnymi :(


Rekomendowane odpowiedzi

Piszę w sprawie doradzenia się gdzie i jaki kupić rower - mając do dyspozycji do 1,5 tysiąca złotych. Zaraz wytłumaczę w czym problem. Jeżdżę rekreacyjnie - chodnikiem, po mieście. Dlatego, że średnio czuję się na siłach tym czym jeżdżę, wyskakiwac gdzieś dalej - jest to stary, ciężki rower górski mtb koła 26. Za rok będę miał 18 lat, także będzie też jazda legalna.

Obecnie jestem w stanie PO MIEŚCIE przejechać 20/30 km i jest okej, także z czasem pewnie i poza miastem doszłoby do coraz to większych tras.. Planuję od następnego sezonu zacząć też wyskakiwać na mniej uczęszczane, asfaltowe dróżki między wsiami obok mojego miasta. Problem zaczyna się w tym, że jestem osobą po kilku operacjach kręgosłupa, mam swoje wady - powodujące problemy z oddychaniem, prościej - szybciej się męczę, mam po chwili zadyszkę, podjazdy są trudne na tym rowerze co mam, Rok temu jeździłem max 5km, rekord to chyba było 8. W tym roku tak jak mówię - dawałem radę do 25/30 km po mieście i było dobrze. Jestem także niski, mam 160 cm wzrostu. Jak mierzyłem długość po wewnętrznej nogi do kroku - ~~85 cm, wybrać zamierzam rower u siebie w mieście (Radom) - bardziej chodzi o nakierowanie, co szukać, jaki rodzaj itd.

  Szukać używanego w jakiś ala "lombardach" czy sklepach z rowerami? Tylko jaki rodzaj? Może crossowy? Chyba ważne, żeby był lekki i do tego jakie opony? Semi-slick? W jakich granicach grubości by były dość dobre na polskie chodniki, czyli sporo normalnej drogi - tego asfaltu + jakieś małe krawężniczki, kostka brukowa. Nie jeżdzę raczej w terenie po lasach itd.
:/
I chyba taka zmiana na dużo lżejszy rower, z normalnym sprzętem - a nie stary ze  źle chodzącymi przerzutkami, dobrze dopasowany, z lepszymi do tych terenu oponami niż tymi typowo z grubym bieżnikiem - poprawi znacząco moje możliwości?

 

 

Rower to w sumie prawie jedyny sport jaki mogę uprawiać, a mam do niego "zajawkę" więc warto w to troche chyba zainwestować..

 

I od siebie taki jest w miarę - ale nie ma u mnie akurat z ramą w rozmiarze S, a taka prawdopodobnie byłaby akurat odpowiednia.

http://esklep.intersport.pl/pl/product/131254/rower-giant-roam-3-6005223

Co sądzicie o tym rowerze? Jak nie ten to jakie modele? Na OLX szukać czy nowy np. w stacjonarnym sklepie rowerowym?

 

Przy prostej pozycji jeździ mi sie lepiej - dlatego też myślę, że cross byłby najlepszy w tym wypadku. Do tego są dosyć lekkie. A jakie opony do takiej jazdy - 90% chodniki - czyli trochę ścieżki rowerowej, trochę kostki brukowej, trochę rozwalonego chodnika :) I tak jak mówię, za jakiś czas - więcej asfaltu, także duży bieżnik odpada. Semi-slick? Jakie szerokości opon przy crossie są dobre?

Odnośnik do komentarza

Opony w crossie to przeważnie przedział od 35 do 42 mm.Z rowerów do 1500zł to Kands,Lazaro,Spartacus,Remiro,Eries - niestety większość dostępna tylko przez internet i z wagą do 15kg,nie wiem ile waży twój obecny.Masz długie nogi a jesteś niski więc dobrze byłoby do każdego roweru się przymierzyć i sprawdzić jak się na nim czujesz bo nie każdy będzie Ci pasował.Możesz spojrzeć też na rowerki z przedziału 2000zł,jak wspomniał kolega powyżej w sklepach powoli zaczynają się wyprzedaże,albo na zeszłoroczne nie sprzedane modele też mogą być fajne rabaty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...