Skocz do zawartości

MTB 27,5 ~`4000,00 zł - który lepszy?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

 

Mam 180 cm wzrostu, obecnie jeżdżę na leciwym już Kellys`ie Salamander 19,5 z kołami 26 - czas na zmianę...

Myślę o przesiadce na 27,5 - jakoś nie mam przekonania do 29

 

Prośba o pomoc.

Do porównania wybrałem Kellys`a z sentymentu, ale dużo czytałem pozytywnych opinii o Kross`ie tak więc:

Kross R7 vs Kellys Thorx 10

Kross R8 vs Kellys Thorx 50

Modele 2016, który wybrać i dlaczego?

R8 jest na SRAM też nie wiem czy warto...

 

Może jednak warto czymś innym się jeszcze zainteresować?

Z góry dzięki za uwagi.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie faktycznie ciekawy model.

Powiem szczerze jakoś nie brałem Unibike pod uwagę ale faktycznie wart zainteresowania.

W zasadzie chyba w osprzęcie wymieniłbym tylko widelec na ten z thorxa 50.

No to dylemat expert vs thorx 50 bo ten drugi jest już dostępny za pon 4 tys....

 

Może jeszcze jakieś podpowiedzi? :-)

Odnośnik do komentarza

Moje niedługie ale czasami intensywne doświadczenia są takie żeby trzymać się od firmy SRAM jak najdalej. Przyznają to nawet zaprzyjaźnieni mechanicy serwisujący setki rowerów na SRAMie. Powiedzieli mi żebym jak najszybciej wyrzucił hamulce Avida i kupił chociaż Deore. To samo z trzeszczącymi chłamowymi korbami SRAMa rzekomo z górnej półki. Kupiłem rekomendowane SLX i o SRAM nie chcę więcej słyszeć. Ponieważ mam nieustające problemy z regulacją hamulców tarczowych wszelkiego typu na 6 śrub przy wymianie kół, to jeszcze muszę przetestować czy hamulce w systemie Centerlock nie są przypadkiem łatwiejsze w regulacji. No i jak amortyzator to tylko Rockshox ze sprężyną powietrzną. Tani w serwisie i bezproblemowy.  Ergo:

 

Kross R7 nie bo podłe hamulce Avid i amor ze sprężyną stalową. Dobry do rekracji ale niczego więcej

Kross R8 nie bo ten sam amor i jeszcze osprzęt SRAM

Kellys Torx 10 byłby dobry gdyby nie hamulce Avid

Kellys Torx 50 jak najbardziej tak

Unibike amor rekreacyjny dwie lub więcej klasa niżej niż Rockshox

KTM świetny amor, przeciętny osprzęt, podłe hamulce

 

Nieustająco przypominają się też polecane Genesis Impact 8 z Intersportu i Cube Attention SL. Ale chyba zapomniałem że te są na 29 cali. Może mają odpowiedniki na 27,5.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...