Skocz do zawartości

[6 tyś +/-] Pierwsza szosa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Przymierzam się do zakupu pierwszego roweru szosowego, zastanawiam się czy iść w stronę tych road+, czy jednak tradycyjnych "wyścigowych". 

Do tej pory jeździłem na rowerze krosowym [Kross black edition 2], Rockrider i spróbowałem na trasie pojeździć szosą znajomego z tych wyścigowych i poczułem frajdę z tej jazdy mimo bólu karku i od łopatek po nadgarstki, ale rower nie był mój, nie dopasowałem go w żaden sposób i myślę, że stąd się to wzięło.

Od jakiegoś czasu zacząłem jeździć więcej (weekendowe wypady po 100 km średnio), myślę, że z 5000 km rocznie ogólnie. Jeździmy zazwyczaj w parę osób, z czego nie każdy ma szosę, więc taka typowa jazda pod maksymalizacje prędkości raczej odpada, lub będzie rzadsza.

Nawierzchnia - asfalt.

Wzrost - 181 cm, waga - 81 kg

Cena jak w tytule najlepiej zmieścić się do 6000zł, proszę wziąć po uwagę podane informacje. Potrzebuje, propozycji zarówno rowerów jak i porady, czy szosa endurance, czy nie warto i kupić klasyczną szosę i stracić na komforcie?

Czego oczekuje?

- Szosy z najlepszym stosunkiem cena-jakość do 6 tyś.

- Odpowiedzi, czy lepiej dla mnie będzie wybrać szosę endurance, czy tradycyjnie od razu zacząć z szosą tradycyjną, a chwilowy ból czy dyskomfort będzie mi oddawał więcej frajdy w przyszłości.

- Z faworytów mam tylko endurance:

https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-disc-105-2x12-2024/

 

Proszę o opinie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy wyścigowa szosa jest Tobie potrzebna. Szosa endurance dla zwykłego Janka nie będzie wolniejsza od szosy RC a nawet może być szybsza bo nie będzie dyskomfortu i łatwiej będzie dłużej oddawać większą moc, szczególnie na trasach 100km+. 

Właściwie znalazłeś już najlepszy rower w takich pieniądzach, przy Twoich wymiarach, jeśli jesteś proporcjonalnie zbudowany (nie podałeś przekroku) bierz 55. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...