Skocz do zawartości

rower MTB do 3500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To mój pierwszy post na tym forum i od razu chciałbym poprosić o poradę w wyborze roweru.

Zdecydowanie chcę rower MTB. Obecnie na moim 20sto letnim góralu jeżdżę mniej więcej w takich proporcjach: 70 procent las i 30% asfalt.

ciężko mi się zdecydować na rozmiar kół ale postawie jednak w ciemno na 29 choć tak naprawdę nigdy na takich nie jeździłem i sugeruje się raczej opiniami na forach.

 

w pierwszej fazie chciałem przeznaczyć 2500 zł ale po lekturze tego forum doszedłem do wniosku ,że trzeba zwiększyć tą kwotę. Myślałem ,że zmieszczę sie w 3000 ale wśród rowerów które mnie zainteresowały tylko jeden jest w tej kwocie wiec ostatecznie mogę wydać około 3500 zł. choć jakby się znalazło coś do 3 tyś to byłbym bardzo zadowolony.

 

pierwsza moja propozycja to 

ROCKRIDER 580 27,5" B'TWIN z decathlonu (2899 zł przeceniony z 3299)

http://www.decathlon.pl/rockrider-580-275-id_8336093.html

 

koła 27,5 i ostatecznie mógłbym się zdecydować na takie jeśli powiecie że rower ten ma najlepszy stosunek ceny/jakość.

 

2. 

RAFAL 700 27,5" B'TWIN rowniez z decathlonu (3499 zł przeceniony z 3999)

http://www.decathlon.pl/rower-mtb-rafal-700-275-id_8338359.html

znów koła 27,5. czy warto dołożyc  te 6 stów w stosunku do pierwszej propozycji ?

 

jak w ogóle z jakością rowerów b`twin ?

 

3. Romet mustang 1 koła 29 - 3699 zł. cena wysoka ale może warto poczekać w jego wypadku na jesienne obniżki ?

 

http://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_1,10,690,693,14400,2016.html

 

4. Cube attantion koła 29 - cena około 3500 ale widziałem juz promocje za 3000 zł

 

http://cube.pl/rowery_2016/mtb-hardtail/cmpt/cube-attention-sl-grey-n-flashred-2016/

 

5.  Genesis Impact 8.0 koła 29 - cena 3499 przeceniona z 4599

 

http://esklep.intersport.pl/pl/product/131614/rower-genesis-impact-8.0-29-1912864

 

 

moi faworyci to cube i genesis - oba zauważyłem były polecane na tym forum. Ale ja sie słabo znam i zdam się na Wasze podpowiedzi w związku z czym proszę Was o poradę . A może w okolicach tej kwoty macie jakieś lepsze propozycje ? 

 

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza

Założenia masz dobre. 3000-3500 to jest dopiero budżet za który można kupić dobry rower. Koła 29 wymagają trochę przyzwyczajenia i czasem wymiany mostka/kierownicy/sztycy podsiodłowej/siodełka żeby sobie wszystko dobrze dopasować. Potem jeździ się już bardzo dobrze. Od pierwszego razu odczujesz znacznie większy komfort w jeździe w terenie po korzeniach i dziurach. Typy też masz niezłe. Potem spojrzę jeszcze w szczegóły ale polecam zwrócić uwagę żeby i amor i osprzęt były niezłe. Amor powietrzny, raczej Rockshoxa, osprzęt w miarę możliwości Deore SLX, ostatecznie Deore. Z pewnością Genesis jest bardzo dobrym rowerem.

Odnośnik do komentarza

Mustang to pomyłka. W ogóle go nie rozważam. Amor Suntour, podłe hamulce, podłe piasty. Za co tu płacić?

 

Cube ma najlepszego amora z wymienionych. Plasuje się wyżej od TK a niżej od Reba. Dwóch znajomych na nim jeździ i obaj chwalą. Manetki klasy SLX, tylna przerzutka XT, przednia, mniej ważna Deore. kaset i korba Deore. Kaesta pod Twoje potrzeby blat 40 na asfalt, reszta w teren. Rozsądne ale zapewne ciężkie koła na rozsądnych piastach i tarczach, wytrzymałe ze względu na oczkowane obręcze. Wąska sztyca podsiodłowa poprawiająca komfort. Kiepskawe hamulce, waga też nie powala ale ma ciężkie opony i zapewne niezbyt lekkie siodło, sztycę podsiodłową, kierę i mostek. Ogółem fajny, komfortowy i wytrzymały rower. Można brać.

 

Rafal. Fajny ale bym nie brał ze względu na kilka rzeczy. Koło 27,5 potrzebne kiedy wymagana jest zwrotność ale wolniejsze niż 29 i dające mniejszy komfort, mało popularny amor z którym nie wiadomo jak będzie z serwisem, hamulce Avid ze żrącym płynem DOT, mające tendencje do łapania luzów i korbę z doborem blatów 38x24 do której nie mam przekonania. Ja mam 36x22 i z góry raczej mi nie brakuje ale pod górę przy korbie 36 się zdarza. Bardzo rzadko przełączam na 22 ale są takie sytuacje kiedy to robię. Na korbie 38 musiałbym częściej zrzucać na malutki blat. 38x24 wydaje się dobre na asfalt. W teren niekoniecznie. Dojedziesz pod górkę do końca kasety i okaże się że pod dużym obciążeniem zabrakło i musisz zrzucić na mały blat. W takiej sytuacji można urwać hak przerzutki albo zejść z roweru jeśli z jakiej przyczyny nie zejdzie w dół. Natomiast waga 12,05 bardzo dobra.

 

Rockrider 580. Temat koła 27,5 ten sam. Amor najtańsze powietrze Rockshoxa. Niezły. Napęd Deore z tylną przerzutką SLX dobry w teren i na asfalt. Zastrzeżenia do hamulców Avid te same co w Rafale. Koła no name. niezłe opony. Waga przeciętna. Ogólnie niezły rower.

 

A co ja bym wziął? Cube lub Genesis. Koło 29. Oba amory podobne ale Recon w Cube ma sztywniejsze golenie 32mm i jest lżejszy. Osprzęt podobny. Cube lepsze manetki Genesis lepsza korba. Hamulce podobne. Genesis lżejszy głównie przez lepsze i lżejsze opony. Na minus w Cube prowadzenie linek pod dolną rurą, które naraża je na uszkodzenie. Ogólnie koło remisu. Ciężki wybór.

Odnośnik do komentarza

Jajacek dziękuje bardzo za pomoc. Jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy, aż mnie zainspirowałeś by się wgłębić bardziej w temat osprzętu.

Skupie się na Cube i Genesis a skoro te dwa są koło remisu to zdecyduje próbna jazda,  jakaś ewentualna promocja lub fajny rabat no i wrażenia wizualne  :)

Jeszcze raz dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza

wiem ,że jestem troche upierdliwy ale do jutra moge po promocyjnej cenie kupic cube attention lub attention SL i chciałbym prosić o radę czy warto doplacic do wersji SL jakies 350 zl ? roznią sie przede wszystkim amorem i korbą - tak mi sprzedawca powiedzial. jutro promocja się kończy więc zalezałoby mi na podpowiedzi. Z genesisa musze zryzygnowac bo u mnie w intersporcie nie maja ram na mój wzrost a w ciemno bez przymiarki nie chcę kupować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...