Skocz do zawartości

Rower w góry do 5 tys


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje potrzeby: rower na wycieczki górskie(Beskidy), bez ambicji zjazdów po cięższych trasach, raczej łagodne single, bez korzeni i wielkich kamorów .

Zależy mi na poprawie kondycji na podjazdach, także tych naprawdę ciężkich ale też na rowerze, który na ten podjazd dowiezie mnie po asfalcie i w miarę komfortowo pozwoli zjechać- full mnie nie interesuje.

Trzy modele znane i już porównywane:

Kellys Gate 50( 70 raczej w budżecie się nie mieści)

Merida Big Nine 500 lite wersja 2024 w wersji 1-12 na nowej grupie Dues

Rose Count Solo 3

Odnośnik do komentarza

Dopóki 'bez korzeni i kamulców' nie oznacza wschodniego zbocza Koziego Berda, to szukasz dalej po wszelkich XC zależnie od chwilowych promocji (poza tym co masz na liście): XC100/Race 700 z Deca, Indiana Storm wyższe modele, Spec Chisel, Cannondale Trail SL. No chyba, że znowu na Grand Canyony wlecą konkretne zniżki.

Jednak mimo wszystko, rzuciłbym również okiem na wszelkie trailówki w podobnym budżecie i najwyżej wrzucił do nich ciut szybsze opony niż fabrycznie będą siedzieć (z drugiej jak ma być robiona kondycja to kotwice można uznać za pomoc treningową 😉)- Rose Bonero, resztki Laufey H-__ z 2023, Radon Craggery, Cannondale Trail SE, może Marin San Quentin na 29. Na stromych podjazdach docenisz stromszy kąt rury podsiodłowej i większy rozstaw kół.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...