Skocz do zawartości

Cross do 3500 prosze o rady fachowców


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Chce kupić crossa na ramie 21(przynajmniej mysle że taka bedzie odpowiednia), mam 180cm i 88kg. Trasy 20-40 km po leśnych ubitych ścieżkach, obecnie mam z kilkanascie lat  authora basic ale na ramie 18 i jest mi za mały, pozatym raczej nic mi w nim nie przeszkadza.

 

Nie wiem co kupic, wygladowo podobają mi sie authory,kellysy i meridy ale jak zapytalem obeznanego rowerzyste to powiedział  ze te marki mają slaby stosunek jakosci do ceny, zeby poszukac coś  co wchodzi na rynek np unibike.

Moglibyście podrzucic kilka propozycji ?? Faktycznie author horizon, kellys 90clif i merida crossway 300 sa bez sensu ?

Bylem w rowerowym to były same krossy i romety to oferowali mi te marki, a o innych nie chcieli sie zbytnio wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Ma mieć chociaż Shimano Deore i amor powietrzny za tę cenę. Ja bym kupił to:
https://www.bike-discount.de/de/radon-scart-light-9.0-2

Ale nie ma dostępności

Co do rozmiarówki to też mam Authora sprzed 25 lat, rozmiar 18 cali i na mnie 175 wzrostu jest idealny. Geometrie się zmieniły od tego czasu. I 180 cm to jest idealnie 19 cali. Według rozmiarówki Radona rozmiar 56.

Unibike to istnieje ze 20 lat. Zawsze miał dobrego crossa Xenon GTS. Ale to nie ten budżet.
Spójrz np. na Polygon.
Jakby co linki wklejaj bo nie chce mi się szukać.

 

Odnośnik do komentarza
Odnośnik do komentarza

dzień dobry, podepnę się pod temat gdyż chyba rozglądam się za podobnym rowerem i od razu zapytam jaką można najszerszą oponę zainstalować, żeby to miało sens, w rowerach typu cross dajmy na to coś jak ten Giant ROAM 3 tak żeby uzyskać możliwie jak najlepszą konfigurację roweru na asfalt i żeby dał radę po trochę trudniejszej nawierzchni nieasfaltowej? Inna kwestia, bo z tego co czytam tutaj komentarze doświadczonych użytkowników, to systemy amortyzujące w rowerach z tych przedziałów cenowych czy dobrze rozumiem, że równie dobrze mogłoby ich nie być tzn. amortyzatora w widelcu czy amortyzowanej sztycy podsiodłowej? Tylko czy takie rowery są w sprzedaży aby tego typu amortyzatorów nie było i rower miał pozostały osprzęt na poziomie?

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, todax napisał(a):

? 😉

Odnośnik do komentarza

Miałem poniższego crossa. Ważył 11,8 kg w rozmiarze L. Puściłem go za 3200 albo 3300, jakoś tak. Zmieniasz amora i masz wypas. Pod warunkiem, że jest w dobrym stanie. Trzeba by obejrzeć.
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-gorski-specialized-crosstrail-expert-disc-l-29-CID767-IDZ7BAf.html

https://www.specialized.com/pl/pl/crosstrail-expert-disc/p/65398?color=172505-65398

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, todax napisał(a):

Też o nim myśle, chociaż już mocno przekracza mój naciągnięty budżet. Właśnie ten canyon albo radon scart light 9.0 (Tylko nie ma rozmiaru). Nie wiem czy coś lepszego w tym budżecie się znajdzie niż te dwa modele + trochę martwi mnie geometria, czy nie wymaga jednak bardziej nachylonej postawy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...