Skocz do zawartości

Przednia przerzutka do mechanizmu 3x9 rzędów i tarcz 42T.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam rower MTB na kołach 29", ale nie jeżdżę nim po górach tylko po lesie - bo taką jazdę lubię najbardziej.
Nie podoba mi się mechanizm korbowy FC-M4000 40x30x22 T, 175mm, Octalink, gdyż małej nie używałem jeszcze wcale, a największa jest trochę za mała na powroty asfaltem.
Planuję wymienić go na Shimano FC-M522 42x32x24T.
Moja aktualna przednia przerzutka to Shimano FD-M4000, która obsługuje tarcze do 40T, z tyłu mam Deore RD-M592 9-cio rzędową.
Pomyślałem zatem o przednim Deore dla zębatek do 42T.
Chciałbym się zmieścić w kwocie  do 100,- zł., więc zastanawiam się nad starszymi modelami: FD-M610, FD-M661, FD-M670 lub FD-780.
Wszystkie te modele przeznaczone są jednak do obsługi tylnych mechanizmów 10-cio rzędowych a ja mam 9.
Czy przednia przerzutka przewidziana do pracy z mechanizmami 3x10 poradzi sobie z 3x9 i będzie dobrze banglać?
Jeśli tak, to która z powyższych byłaby najlepsza do moich nowych tarcz?

Nie jestem zawodnikiem tylko amatorem, który po pracy ma mało czasu a lubi pojeździć dla odstresowania.

Pozdrawiam

Waszmar

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Jak się dowiedziałem, producent - Shimano nie zaleca mieszania osprzętu dla systemów 9 i 10 rzędowych.

Dlatego zastanawiam się na przednią przerzutką FD-M590.

Jadnak mam wątpliwości, gdyż jest ona przewidziana do obsługi większych zębatek 44/48T.

Ja poradzi sobie z 42T ?

 

Pozdrawiam

Waszmar

Odnośnik do komentarza

Cześć, ciężko mi powiedzieć czy sobie poradzi. Zawsze możesz kupić korbę i sprawdzić. Teoretycznie powinno działać, ale może się okazać, że będą jakieś problemy z dokładnym wyregulowaniem.

A może nie będzie :) W razie gdyby się dało się tego ustawić, to kupisz przerzutkę. Chociaż wybór będzie dość marny na 42T.

 

Druga opcja to zakup korby z trochę popularniejszymi tarczami 44x32x22 i wtedy będziesz miał ciut większy wybór.

Odnośnik do komentarza

Mam korbę 42x32x22 i przednią przerzutkę Alivio FD-T4000 pod 9rz (po tym jak padła mi Acera FD-M360), która jest przewidziana do 44/48, bo to model trekkingowy. I bardzo dobrze to ze sobą działa, wręcz rewelacyjnie. Jedyne co musiałem zrobić, to usunąć osłonę korby, bo przerzutka zahaczała o nią wchodząc na największy blat.

Jeśli chcesz mieć 100% pewność, to szukaj korby trekkingowej i dedykowanej do niej przerzutki, np. Alivio FC-T4010, która ma 44x32x22. Korbę i przerzutkę trekkingową rozpoznasz po literze T przed oznaczeniem liczbowym. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...