Skocz do zawartości

Nowy, budżetowy rower spiningowy magnetyczny za ~1000-1500 zł. - Co polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forum!

Szukam stacjonarnego roweru (raczej) spiningowego z magnetycznym napędem. Mam 189 cm i 135-140 kg.

Chciałbym coś niedrogiego, solidnego, niezawodnego i cichego. Liczne bajery są mniej ważne.

Chce zrzucić wagę 🙂 i nabrać formy i przygotować się lepiej (szczególnie jesień-zima) do jazdy na prawdziwym rowerze.

Muszę się na tym rowerze zmieścić, wyprostować nogę,.... Mile widziany jest tryb wolnego biegu.

 

Ktoś polecał Yesoul S3, ale okazał się zdecydowanie za mały, osoby o wzroście około 185 cm nie mogą wyprostować nogi na pedale 🙂

W moje oko wpadły dwa rowery:

Ovicx Rower spinningowy Q200B

oraz

Hop-sport Rower spiningowy Indoor Cycling HS-045IC Bravo

Nie znam żadnej z tych firm (słyszałem dobre opinie o York, Kettler i Schwinn, ale to mocno ponad budżet), OVICXy są dość polecane (chyba włoska firma?), tej drugiej nie znam, ktoś napisał, że to firma z siedzibą w Niemczech (ale to też żaden gwarant, bo dziś jest dużo azjatyckiej tandety, która ma tylko siedziby w Euro i nazwy przyjazne mieszkańcom kontynentu 😄 ).

Co polecacie w tym niewielkim budżecie?

Czy rower spinningowy to dobry wybór, czy to sprzęt jedynie / głównie dla zawodowców?? Moze lepiej nabyć "zwykły" treningowy?

Mimo niewygórowanej kwoty preferuję sprzęt nowy, używanego bym nie chciał.

 

Dzięki za Wasze opinie i podpowiedzi!

CC

 

Odnośnik do komentarza

Nie znam rynku tych rowerów. Wiem tylko że do klubów kupuje się Schwinn, Tomahawk i Spinner. A czy to dobry pomysł taki rower? Uważam że tak. Mój kolega sobie na takim kręci. Akurat ma Kettlera.
 

Rozczaruję Cię ale wagę to się robi w kuchni. Ja od jazdy na rowerze nigdy nic nie schudłem a jeździłem tysiące km 😉

Odnośnik do komentarza

Te co wymieniłeś to ponad budżet, to takie Lexusy, Volvo i Mercedesy wśród tego sprzętu, ja szukam czegoś pokroju Skody, Forda czy Toyoty.

Kompletnie nie znam tych tańszych firm, nawet nie wiem z jakiego są kraju, liczę, że odezwą się koledzy którzy korzystają właśnie z budżetowych rowerków.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...