Skocz do zawartości

Używany rower crossowy do 2000


Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam dwa pytania.

1) Jaki byście polecali używany rower crossowy do kwoty 2000? Zależy mi koniecznie na hamulcach tarczowych. 

2) czy opłaca się kupić Kross Evado 4.0 z 2017 roku za 1500 zł (zadbany) 

Dodam że jeżdżę głównie po asfalcie ale systematycznie lubię też zjechać na płaskie tereny leśne.

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie opłaca się. Tu masz przykład nowego roweru, jednego z królów Allegro. Dopłacasz 200 zł i masz rower na lepszych podzespołach i jest w pełni nowy. 

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-elitary-v1-męski-lm_pid=635

Przy używanym rowerze trzeba liczyć, że łańcuch i kaseta są do wymiany, więc te minimum 200 zł dołożysz. Ten lazaro ma do tego lepszy amortyzator (też podły, ale lepszy), lepsze hamulce, lepsze przerzutki, lepsze koła, lepszą korbę. 

Odnośnik do komentarza

@Mateooo zadzwoniłem do przedstawiciela, mają parę elitary v1 na sklepie stacjonarnym, więc jeśli byłbyś zdecydowany na ten model, pisz bezpośrednio do nich. Na stronie www nowy wypust ma się pojawić za 2 tygodnie. Sprzedają teraz tego po 100-200 sztuk na miesiąc i się produkcja nie wyrabia. 

image.png.8b911eebfdfb762700b53600a1795b80.png

najlepiej napisać do nich na maila

rowerki@gmail.com

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Oskarr napisał(a):

@Mateooo zadzwoniłem do przedstawiciela, mają parę elitary v1 na sklepie stacjonarnym, więc jeśli byłbyś zdecydowany na ten model, pisz bezpośrednio do nich. Na stronie www nowy wypust ma się pojawić za 2 tygodnie. Sprzedają teraz tego po 100-200 sztuk na miesiąc i się produkcja nie wyrabia. 

image.png.8b911eebfdfb762700b53600a1795b80.png

najlepiej napisać do nich na maila

rowerki@gmail.com

A co sądzisz o cross evado 5.0? Rocznik 2020 prawie nie używany 

Odnośnik do komentarza

Do roweru elektrycznego koniecznie wybierz opcję z hamulcami hydraulicznymi i grubszym amortyzatorem tak, aby rower mógł wytrzymywać hamowanie cięższego roweru. Ja bym roweru elektrycznego z amortyzatorem SR suntour XCE nie robił, ten ma 28 mm golenie i nie jest zbyt sztywny. Najtańsza w miarę sensowna baza ze stajni lazaro to Lazaro Core V3, tam jest grubszy widelec XCM z tłumieniem olejowym i blokadą skoku. Jeśli chcesz założyć silnik centralny, to możesz zagadać do producenta, aby Ci sprzedał rower bez przedniej korby, przedniej przerzutki, lewej manetki i bez suportu, będziesz jakieś 200-300 zł do przodu, ewentualnie możesz sam zdemontować nowe części i sprzedać. Ten ma już hamulce MT 400, które całkiem fajnie hamują i nie będą miały problemu z 20 kg rowerem. 

 

Jeśli masz powyżej 180 cm to za 2500 można kupić też indianę 5.9, Indiana ma lepszy amortyzator od Lazaro i lepszą tylną przerzutkę. Trochę gorsze łożyska w kołach i nie wiem jak obręcze - na stronie media expert podaje, że wsadzają tam teraz obręczę YAK 25 mm, jeśli tak, to są ok, na zdjęciach na stronie mają gorsze obręcze, 2 lata temu jeździłem na indianie kolegi, to te 2 lata temu dawali felgi z plasteliny - jeśli są tam te yaki to są lepsze obręcze niż w lazaro, jeśli są tam inne obręcze, to są gorsze niż w lazaro. 

Ogólnie w tej samej cenie to indiana będzie lepsza, jeśli Ci 21" pasuje. Indiana 5.9 w 19" kosztuje już 3300, co czyni ją bezsensowną. 

 

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-gorski-mtb-indiana-x-pulser-5-9-m21-29-cali-meski-czarny?gad_source=1&gclid=CjwKCAjw26KxBhBDEiwAu6KXt6yN4WC87AycB2UMZ8Av4l8uPazFBsm7EPCxArt7UWGA_WrAR45jfRoCXOsQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...